Z wielką radością mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w tegorocznym XXI Śląskim Sympozjum Archeologicznym, które odbędzie w dniach 23-24 maja 2019 r. we Wrocławiu pod hasłem: „Śląsk i ziemie ościenne w pradziejach, średniowieczu i czasach nowożytnych”.

W tym roku proponujemy nieco odmienioną i uproszczoną formułę sesji. Zapraszamy Państwa do zgłaszania propozycji pełnowymiarowych referatów podsumowujących kilkuletnie projekty badawcze oraz duże kampanie wykopaliskowe (czas wystąpienia 20 min.). Prezentacja bieżących odkryć lub wąskich zagadnień możliwa jest jedynie w formie krótkich komunikatów (10 min.) lub posterów. Zachęcamy również do uczestnictwa w samodzielnej sesji posterowej.

Planowane jest przygotowanie księgi konferencyjnej – recenzowanego zbioru streszczeń, zgłoszenie powinno zatem zawierać krótki tekst będący syntezą wystąpienia (wprowadzenie do problematyki, opis założeń, zastosowanych metod badawczych, ogólne przedstawienie uzyskanych wyników; objętość ok. 1,5 strony zestandaryzowanego tekstu, ok. 5000 znaków; plus przypisy bibliograficzne, do pięciu pozycji, zgodnie ze wytycznymi Śląskich Sprawozdań Archeologicznych; opcjonalnie tabela lub jedna rycina czarno-biała).

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 marca br. Uprzejmie uprzedzamy, że jest to termin nieprzekraczalny. Wzór karty zgłoszeniowej znajduje się na stronie konferencji (link poniżej).

Spotkanie będzie miało miejsce w salach Muzeum Archeologicznego (Arsenał Miejski, ul. Cieszyńskiego 9).

Wypatrujemy Państwa zgłoszeń i obecności we Wrocławiu! Konferencja jest doskonałą okazją nie tylko do przedstawienia wyników badań, ale i mniej oficjalnego spotkania w przyjacielskim gronie.

Organizatorem wydarzenia jest Instytut Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego, Polska Akademia Nauk – Oddział we Wrocławiu, Muzeum Archeologiczne Oddz. Muzeum Miejskiego Wrocławia oraz Fundacja Archeolodzy.org.

Pełna informacja o konferencji, a także bieżące aktualizacje, będą umieszczane na stronie: http://ssyma2019.archeo.uni.wroc.pl/ .

 

 

XXI Śląskie Sympozjum Archeologiczne
Tagi:            

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *