W zeszłym roku realizowaliśmy projekt nieinwazyjnego rozpoznania stanowisk archeologicznych w okolicach wsi Łazy w powiecie wołowskim na Dolnym Śląsku. Dużo się działo. Robiliśmy pomiary magnetyczne i elektrooporowe, badania powierzchniowe, wierciliśmy, lataliśmy. W najbliższy piątek będziemy mieli szansę opowiedzieć Wam o tym, co badania te wniosły do rozpoznania wyjątkowego mikroregionu osadniczego kultury łużyckiej, a także w jaki sposób, wskutek prac realizowanych w toku innych projektów reinterpretujemy dotychczasowe ustalenia na temat cmentarzyska – najlepiej rozpoznanego elementu tego kompleksu.


Serdecznie zapraszamy w piątek 11 marca do Muzeum Archeologicznego we Wrocławiu (Arsenał Miejski, ul. Cieszyńskiego 9). Wykład odbędzie się o godzinie 13.00 w sali edukacyjnej (wejście od dziedzińca, po lewej stronie, 1 piętro). Wstęp oczywiście wolny.

Projekt „Nieinwazyjna weryfikacja stanowisk rejestrowych mikroregionu osadniczego kultury łużyckiej w Łazach, woj. dolnośląskie” realizowany był w ramach programu „Ochrona zabytków archeologicznych”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zapraszamy na wykład o badaniach w Łazach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *