Mamy przyjemność przywitać Was, Szanowni Czytelnicy, na stronie Fundacji Archeolodzy.org. Chcielibyśmy, aby było to miejsce, w którym każdy z Was znajdzie coś dla siebie. Profesjonaliści, entuzjaści, pasjonaci, a także zagubieni w sieci wędrowcy są tutaj mile widziani.

Jesteśmy grupą przyjaciół, parających się badaniami archeologicznymi. W życiu zawodowym łączą nas wspólne cele i podejścia do rożnych zagadnień. Często pracujemy razem, robimy to chętnie i z pełnym zaangażowaniem. Mało tego, nie widzimy się w innym fachu, więc i tak jesteśmy na siebie skazani. Od archeologii oczekujemy czegoś więcej. Wyjścia poza granice czystej humanistyki, wdrażania nowatorskich rozwiązań metodycznych i technicznych, zadawania frapujących pytań, poszukiwania odmiennych sposobów interpretacji z wykorzystaniem różnych modeli teoretycznych. Po latach nieformalnej współpracy, powołanie Fundacji i praca pod wspólnym szyldem wydała nam się naturalnym krokiem.

Nie ukrywamy jednak, że wkraczamy na nieznany grunt – wybaczcie nam zatem ewentualne potknięcia. Powołanie Fundacji zajęło nam kilkanaście miesięcy, pełnych wielogodzinnych dyskusji prowadzących do sformułowania realistycznych celów i sposobów działania. Postawienie internetowej platformy trwało kilka kolejnych tygodni. Teraz, kiedy wszystko jest już gotowe, możemy oficjalnie powiedzieć: jesteśmy online!

Strona ta jest w zamierzeniu naszym podstawowym kanałem komunikacji. Miejscem dzielenia się pomysłami i  przedstawiania naszych aktualnych projektów, bogatym także w treści edukacyjne. W dziale Metody staraliśmy się przybliżyć Wam czym się zajmujemy w swojej praktyce zawodowej, skrótowo opisując procedury, które stosujemy w naszych pracach badawczych. Blog natomiast będzie zawierał bieżące relacje z naszych poczynań terenowych, wyjazdów studyjnych i konferencji, stając się miejscem publikacji studiów przypadków, uwag, komentarzy i felietonów, a niekiedy mniej poważnych wpisów, ogólnie – forum żywej wymiany myśli.

Witając się, chcemy wyrazić wdzięczność wobec osób, które wspierały nas radą i doświadczeniem w ciągu minionych lat.. Anonimowo, gdyż nie chcielibyśmy nikogo pominąć. Wszystkim z Was serdecznie dziękujemy!

Dodajcie nas do swoich zakładek, a niebawem poszukujcie także w mediach społecznościowych.

Zapraszamy do wspólnej przygody!

Hello World!
Tagi:        

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *