Drodzy Forumowicze,

w tym roku mija 10 lat funkcjonowania forum. Późną wiosną 2005 r. pojawiła się inicjatywa i jej pierwszy, prowizoryczny silnik. Kilka miesięcy później była już nowa domena, serwer, system, grafika, pierwsi użytkowcy, którzy założyli konta i napisali wiadomości. 10 lat to dużo i mało. W skali czasu jaką zwykle operujemy jako archeolodzy to bardzo niewiele. Jeśli jednak uświadomimy sobie, że pierwsze polskie portale internetowe powstały w 1995 roku, można powiedzieć, że połowa tej epoki jest także nasza.

Podsumowując ten okres, bo przecież każda rocznica to czas podsumowań, trzeba zaznaczyć, że zaczynaliśmy jako studenci, w niewielkiej grupie, nieświadomi pojawiających się po drodze trudności, zarówno technicznych, jak i tych życiowych na naszej zawodowej drodze. Obecnie jesteśmy w innym miejscu, z inną wiedzą, umiejętnościami, skupiając uwagę na innej problematyce. Przez ten czas zawsze cieszyły nas wszelkie drobne sukcesy. Forum, wśród archeologów, studentów i sympatyków, dość szybko stało się dynamiczną i rozpoznawalną platformą wymiany informacji. Jako Archeolodzy.org patronowaliśmy kilkunastu mniejszym i większym wydarzeniom wspierając je promocją, miejscem serwerowym czy skromnym banerem na głównej stronie. Forum to jednak przede wszystkim Wy! Serdecznie dziękujemy za wszystkie dyskusje, zarówno te bardzo merytoryczne, zawierające wiele mądrych uwag, praktycznych informacji i odnośników, jak i te emocjonalne w tematach budzących większe kontrowersje.

Przed nami nowy etap. Uznaliśmy, że 10 lat to dobry moment zmianę. Nadchodzi dla nas czas intensywnej pracy nad nową formułą, która zastąpi dotychczasową działalność strony. W najbliższych tygodniach forum zostanie zamknięte, zniknie również dostęp do zawartych treści. Z dużą dozą optymizmu patrzymy w przyszłość, prosimy więc - nie usuwajcie odnośnika do Archeolodzy.org ze swoich zakładek.

Serdecznie dziękujemy za te wspólne 10 lat, życząc Wam pomyślności, spełnienia zawodowego i wielu wspaniałych odkryć. Wierzymy, że to nie koniec naszej wspólnej przygody z archeologią.

Archeolodzy.org

Znaleziono 6 wyników
Forum Archeolodzy.org Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rytuały słowian
turtle

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 10040

PostForum: Średniowiecze   Wysłany: 19 Mar 2010, 22:43   Temat: rytuały słowian
Ostatnio zaintrygował mnie temat uśmiercania wdów u Słowian pogańskich w czasie "pogrzebu" męża. Znacie może jakieś książki odnoszące się do tego tematu???
  Temat: Kobieta w świcie barbarzyńskim
turtle

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 8876

PostForum: Epoka metali   Wysłany: 19 Mar 2010, 0:09   Temat: Kobieta w świcie barbarzyńskim
Zwracam się z prośbą o pomoc w znalezieniu bibliografia na temat kobiety w świecie barbarzyńskim. Oczywiście głównym źródłem będzie Germania Tacyta, mam też artykuły Kolendy. Jeśli możecie mi pomóc t ...
  Temat: Dendrochrobologia
turtle

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 7585

PostForum: Metodyka i metodologia badań   Wysłany: 10 Mar 2010, 22:17   Temat: Dendrochrobologia
Witam. Szukam dobrych propozycji bibliograficznych związanych z dendrochronologią, jej zastosowaniem w archeologi i przydatnością. Dziękuję z góry
  Temat: inne datowanie dla fibul
turtle

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 19731

PostForum: Epoka metali   Wysłany: 18 Lut 2010, 14:54   Temat: Fibule
Czy możecie polecić jakoś książkę o fibulach z młodszego okresu przedrzymskiego, bo ja mam dostęp jedynie do książki Kostrzewskiego i tylko w niemieckim języku, którego nie znam ;/
  Temat: Narzędzia
turtle

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 60060

PostForum: Epoka kamienia   Wysłany: 14 Mar 2009, 23:12   Temat: Narzędzia
Ginetra to ja przeczytałam kilka razy, tylko miałam nadzieję, że ktoś mi to wytłumaczy lepiej od niego Razz
  Temat: Narzędzia
turtle

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 60060

PostForum: Epoka kamienia   Wysłany: 13 Mar 2009, 23:50   Temat: Narzędzia
Co to jest debitaż prosty?? I czy są jakieś inne rodzaje debitażu??
 
Strona 1 z 1
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Skocz do:  

Powered by phpBB, map.
Archeolodzy.org © 2006-2016
Archeolodzy.org - forum miłośników archeologii.
Słowa kluczowe: archeologia, archeologia polski, archeologia powszechna, archeolodzy, forum archeologiczne, usługi archeologiczne, nadzór archeologiczny, archeo, wykopaliska, praca dla archeologów, praca, nadzory archeologiczne, pracownik techniczny, rysownik, epoka żelaza, epoka brązu, okres latenski, paleolit, mezolit, neolit.