Drodzy Forumowicze,

w tym roku mija 10 lat funkcjonowania forum. Późną wiosną 2005 r. pojawiła się inicjatywa i jej pierwszy, prowizoryczny silnik. Kilka miesięcy później była już nowa domena, serwer, system, grafika, pierwsi użytkowcy, którzy założyli konta i napisali wiadomości. 10 lat to dużo i mało. W skali czasu jaką zwykle operujemy jako archeolodzy to bardzo niewiele. Jeśli jednak uświadomimy sobie, że pierwsze polskie portale internetowe powstały w 1995 roku, można powiedzieć, że połowa tej epoki jest także nasza.

Podsumowując ten okres, bo przecież każda rocznica to czas podsumowań, trzeba zaznaczyć, że zaczynaliśmy jako studenci, w niewielkiej grupie, nieświadomi pojawiających się po drodze trudności, zarówno technicznych, jak i tych życiowych na naszej zawodowej drodze. Obecnie jesteśmy w innym miejscu, z inną wiedzą, umiejętnościami, skupiając uwagę na innej problematyce. Przez ten czas zawsze cieszyły nas wszelkie drobne sukcesy. Forum, wśród archeologów, studentów i sympatyków, dość szybko stało się dynamiczną i rozpoznawalną platformą wymiany informacji. Jako Archeolodzy.org patronowaliśmy kilkunastu mniejszym i większym wydarzeniom wspierając je promocją, miejscem serwerowym czy skromnym banerem na głównej stronie. Forum to jednak przede wszystkim Wy! Serdecznie dziękujemy za wszystkie dyskusje, zarówno te bardzo merytoryczne, zawierające wiele mądrych uwag, praktycznych informacji i odnośników, jak i te emocjonalne w tematach budzących większe kontrowersje.

Przed nami nowy etap. Uznaliśmy, że 10 lat to dobry moment zmianę. Nadchodzi dla nas czas intensywnej pracy nad nową formułą, która zastąpi dotychczasową działalność strony. W najbliższych tygodniach forum zostanie zamknięte, zniknie również dostęp do zawartych treści. Z dużą dozą optymizmu patrzymy w przyszłość, prosimy więc - nie usuwajcie odnośnika do Archeolodzy.org ze swoich zakładek.

Serdecznie dziękujemy za te wspólne 10 lat, życząc Wam pomyślności, spełnienia zawodowego i wielu wspaniałych odkryć. Wierzymy, że to nie koniec naszej wspólnej przygody z archeologią.

Archeolodzy.org

Znaleziono 8 wyników
Forum Archeolodzy.org Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Megality, idea megalityczna
opat

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 67139

PostForum: Epoka kamienia   Wysłany: 16 Wrz 2009, 7:58   Temat: Megality, idea megalityczna
No własnie, czy Mauzoleum Lenina albo warszawski Pałac Kultury i Nauki nie są współczesną kontynuacją idei neolitycznych megalitów?

Oj, oczywiście, że tak! Bez dwóch zdań! Jak w ogóle można stawiać ...
  Temat: ASTRONOMIA W ARCHEOLOGII
opat

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 12846

PostForum: Metodyka i metodologia badań   Wysłany: 02 Gru 2008, 17:54   Temat: ASTRONOMIA W ARCHEOLOGII
Rozejrzyj się za pracami Iwaniszewskiego (ostatni jego artykuł jaki znam jest z "Idei megalitycznej w obrządku pogrzebowym kultury pucharów lejkowatych", 2006, red. Tunia, Libera).
  Temat: Głębokość kopania
opat

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 16208

PostForum: Metodyka i metodologia badań   Wysłany: 02 Gru 2008, 17:52   Temat: Głębokość kopania
Podstawowym czynnikiem wpływającym na głebokośc zalegania zabytków pod ziemią sa szeroko pojete procesy glebowe. Procesy akumulacyjne (budujące) jak na przykład sedymentacja lub procesy degradujące ja ...
  Temat: Megality, idea megalityczna
opat

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 67139

PostForum: Epoka kamienia   Wysłany: 15 Lut 2008, 17:22   Temat: Megality, idea megalityczna
Vapnatak praca Krzaka jest pożyteczna, ja tego nie kwestionuję.
Z innej strony dobra jest praca doktorska Baldii - A Spatial Analysis of Megalithic Tombs, dostępna w dużym stopniu w internecie. Boda ...
  Temat: Megality, idea megalityczna
opat

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 67139

PostForum: Epoka kamienia   Wysłany: 06 Lut 2008, 15:29   Temat: Megality, idea megalityczna
Vapnatak praca Krzaka jest dobrą pracą, ale nie jest wolna od błędów, na które - tak mi się zdaje - ma wpływ zbyt szerokie ujęcie tego zagadnienia.
Wygląda na to, że nie da się być specjalistą od meg ...
  Temat: Megality, idea megalityczna
opat

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 67139

PostForum: Epoka kamienia   Wysłany: 11 Sty 2008, 23:55   Temat: Megality, idea megalityczna
To szalenie obszerny temat. Megality występują na całym świecie i trudno je wszystkie łączyć z jednym konkretnym "tąpnięciem" kulturowym.
  Temat: Kreacjonizm
opat

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 42231

PostForum: Varia   Wysłany: 17 Gru 2006, 18:20   Temat: Kreacjonizm
Skoro sapiens zasuwał po świecie obok australopiteków, to dlaczego udokumentowanych znalezisk fragmentów koścca sapiętnych sprzed miliona i więcej lat jest mniej niż wspomnianych "braci" aus ...
  Temat: Cmentarzysko w Skateholm
opat

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 27783

PostForum: Epoka kamienia   Wysłany: 17 Gru 2006, 12:56   Temat: Cmentarzysko w Skateholm
Wczesna domestykacja psów wśród łowców-zbieraczy ma swoje uzasadnienie. To zwierzę nadaje się znakomicie do usprawniania wycieczek do lasu za żywnością. Inna sprawa pochówki. Takie potraktowanie nija ...
 
Strona 1 z 1
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Skocz do:  

Powered by phpBB, map.
Archeolodzy.org © 2006-2016
Archeolodzy.org - forum miłośników archeologii.
Słowa kluczowe: archeologia, archeologia polski, archeologia powszechna, archeolodzy, forum archeologiczne, usługi archeologiczne, nadzór archeologiczny, archeo, wykopaliska, praca dla archeologów, praca, nadzory archeologiczne, pracownik techniczny, rysownik, epoka żelaza, epoka brązu, okres latenski, paleolit, mezolit, neolit.