Drodzy Forumowicze,

w tym roku mija 10 lat funkcjonowania forum. Późną wiosną 2005 r. pojawiła się inicjatywa i jej pierwszy, prowizoryczny silnik. Kilka miesięcy później była już nowa domena, serwer, system, grafika, pierwsi użytkowcy, którzy założyli konta i napisali wiadomości. 10 lat to dużo i mało. W skali czasu jaką zwykle operujemy jako archeolodzy to bardzo niewiele. Jeśli jednak uświadomimy sobie, że pierwsze polskie portale internetowe powstały w 1995 roku, można powiedzieć, że połowa tej epoki jest także nasza.

Podsumowując ten okres, bo przecież każda rocznica to czas podsumowań, trzeba zaznaczyć, że zaczynaliśmy jako studenci, w niewielkiej grupie, nieświadomi pojawiających się po drodze trudności, zarówno technicznych, jak i tych życiowych na naszej zawodowej drodze. Obecnie jesteśmy w innym miejscu, z inną wiedzą, umiejętnościami, skupiając uwagę na innej problematyce. Przez ten czas zawsze cieszyły nas wszelkie drobne sukcesy. Forum, wśród archeologów, studentów i sympatyków, dość szybko stało się dynamiczną i rozpoznawalną platformą wymiany informacji. Jako Archeolodzy.org patronowaliśmy kilkunastu mniejszym i większym wydarzeniom wspierając je promocją, miejscem serwerowym czy skromnym banerem na głównej stronie. Forum to jednak przede wszystkim Wy! Serdecznie dziękujemy za wszystkie dyskusje, zarówno te bardzo merytoryczne, zawierające wiele mądrych uwag, praktycznych informacji i odnośników, jak i te emocjonalne w tematach budzących większe kontrowersje.

Przed nami nowy etap. Uznaliśmy, że 10 lat to dobry moment zmianę. Nadchodzi dla nas czas intensywnej pracy nad nową formułą, która zastąpi dotychczasową działalność strony. W najbliższych tygodniach forum zostanie zamknięte, zniknie również dostęp do zawartych treści. Z dużą dozą optymizmu patrzymy w przyszłość, prosimy więc - nie usuwajcie odnośnika do Archeolodzy.org ze swoich zakładek.

Serdecznie dziękujemy za te wspólne 10 lat, życząc Wam pomyślności, spełnienia zawodowego i wielu wspaniałych odkryć. Wierzymy, że to nie koniec naszej wspólnej przygody z archeologią.

Archeolodzy.org

Znaleziono 6 wyników
Forum Archeolodzy.org Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czemu Państwo nie dba o zabytki?
monstaw

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 9062

PostForum: Nowożytność i współczesność   Wysłany: 11 Maj 2016, 11:52   Temat: Czemu Państwo nie dba o zabytki?
Raczej mało co zostało znalezione :p I tak nawiasem mówiąc... gdzie jest złoty pociąg??? Wink
  Temat: Ile trwają studia archeologiczne?
monstaw

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 10706

PostForum: Studia archeologiczne   Wysłany: 15 Cze 2015, 14:05   Temat: Ile trwają studia archeologiczne?
Czyli jednym zdaniem - kolejny kierunek który studiuje się mając stałą pracę lub kasę, studiuje się archeologię dla zainteresowania, a nie dla zawodu:)
  Temat: mile widziana pomoc w wybraniu tematu pracy magisterskiej
monstaw

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4650

PostForum: Epoka kamienia   Wysłany: 21 Lis 2014, 14:29   Temat: mile widziana pomoc w wybraniu tematu pracy magisterskiej
Napisz może konkretniej co już masz, jakie konkretne masz pytania?
  Temat: Ile trwają studia archeologiczne?
monstaw

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 10706

PostForum: Studia archeologiczne   Wysłany: 20 Paź 2014, 16:35   Temat: Ile trwają studia archeologiczne?
Dokładnie, koleżanka miała zaplecze w postaci praktycznej pracy na wykopaliskach, interesowała się szkicami węglem itp. niestety po trzech latach (po licencjacie) musiała przerwać studia bo nie mogła ...
  Temat: Mykeny
monstaw

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4535

PostForum: Epoka metali   Wysłany: 06 Paź 2014, 12:24   Temat: Mykeny
Widzę że nikt nie jest zainteresowany, no cóż...Sad
  Temat: Mykeny
monstaw

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4535

PostForum: Epoka metali   Wysłany: 26 Wrz 2014, 10:16   Temat: Mykeny
Witam ostatnio byłem w Mykenach (Grecja) - czy chce ktoś trochę zdjęć jak wygląda obecnie gród oraz okoliczne sarkofagi?
 
Strona 1 z 1
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Skocz do:  

Powered by phpBB, map.
Archeolodzy.org © 2006-2016
Archeolodzy.org - forum miłośników archeologii.
Słowa kluczowe: archeologia, archeologia polski, archeologia powszechna, archeolodzy, forum archeologiczne, usługi archeologiczne, nadzór archeologiczny, archeo, wykopaliska, praca dla archeologów, praca, nadzory archeologiczne, pracownik techniczny, rysownik, epoka żelaza, epoka brązu, okres latenski, paleolit, mezolit, neolit.