Drodzy Forumowicze,

w tym roku mija 10 lat funkcjonowania forum. Późną wiosną 2005 r. pojawiła się inicjatywa i jej pierwszy, prowizoryczny silnik. Kilka miesięcy później była już nowa domena, serwer, system, grafika, pierwsi użytkowcy, którzy założyli konta i napisali wiadomości. 10 lat to dużo i mało. W skali czasu jaką zwykle operujemy jako archeolodzy to bardzo niewiele. Jeśli jednak uświadomimy sobie, że pierwsze polskie portale internetowe powstały w 1995 roku, można powiedzieć, że połowa tej epoki jest także nasza.

Podsumowując ten okres, bo przecież każda rocznica to czas podsumowań, trzeba zaznaczyć, że zaczynaliśmy jako studenci, w niewielkiej grupie, nieświadomi pojawiających się po drodze trudności, zarówno technicznych, jak i tych życiowych na naszej zawodowej drodze. Obecnie jesteśmy w innym miejscu, z inną wiedzą, umiejętnościami, skupiając uwagę na innej problematyce. Przez ten czas zawsze cieszyły nas wszelkie drobne sukcesy. Forum, wśród archeologów, studentów i sympatyków, dość szybko stało się dynamiczną i rozpoznawalną platformą wymiany informacji. Jako Archeolodzy.org patronowaliśmy kilkunastu mniejszym i większym wydarzeniom wspierając je promocją, miejscem serwerowym czy skromnym banerem na głównej stronie. Forum to jednak przede wszystkim Wy! Serdecznie dziękujemy za wszystkie dyskusje, zarówno te bardzo merytoryczne, zawierające wiele mądrych uwag, praktycznych informacji i odnośników, jak i te emocjonalne w tematach budzących większe kontrowersje.

Przed nami nowy etap. Uznaliśmy, że 10 lat to dobry moment zmianę. Nadchodzi dla nas czas intensywnej pracy nad nową formułą, która zastąpi dotychczasową działalność strony. W najbliższych tygodniach forum zostanie zamknięte, zniknie również dostęp do zawartych treści. Z dużą dozą optymizmu patrzymy w przyszłość, prosimy więc - nie usuwajcie odnośnika do Archeolodzy.org ze swoich zakładek.

Serdecznie dziękujemy za te wspólne 10 lat, życząc Wam pomyślności, spełnienia zawodowego i wielu wspaniałych odkryć. Wierzymy, że to nie koniec naszej wspólnej przygody z archeologią.

Archeolodzy.org

Znaleziono 5 wyników
Forum Archeolodzy.org Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: kroczące kamienie
mechanik

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4585

PostForum: Odkrycia i wyniki badań   Wysłany: 10 Kwi 2016, 16:56   Temat: kroczące kamienie
Polecam filmik o możliwościach transportu ciężkich głazów
https://youtu.be/260bT7AZsyo
Tytuł: Wędrujący talerz i kroczące kamienie
  Temat: Transport w Starożytnym Egipcie
mechanik

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 25358

PostForum: Archeologia śródziemnomorska   Wysłany: 25 Gru 2009, 20:43   Temat: Transport w Starożytnym Egipcie
Widząc odrobinę zainteresowania tym co ma mechanik do powiedzenia archeologom, pozwalam sobie na szczegółowe wyjaśnienia kolejnej fazy transportu kamieni.
„Dajcie mi punkt podparcia a poruszę ...
  Temat: Transport w Starożytnym Egipcie
mechanik

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 25358

PostForum: Archeologia śródziemnomorska   Wysłany: 18 Gru 2009, 21:16   Temat: Transport w Starożytnym Egipcie
Zgodnie z obietnicą wyjaśniam.
Film „Budowa piramid wg. Herodota” to próba przedstawienia prostych zjawisk fizycznych dotyczących transportu po równi pochyłej.
Można sformułować prawo, n ...
  Temat: Transport w Starożytnym Egipcie
mechanik

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 25358

PostForum: Archeologia śródziemnomorska   Wysłany: 11 Gru 2009, 13:14   Temat: Transport w Starożytnym Egipcie
Z wielką przyjemnością opiszę sczegółowo wzory itp. może w przyszłym tygodniu, bo traz brak czasu. Póki co, polecam www.swbochnacki.com oraz www.bochnacki.republika.pl, tam jest trochę więcej informa ...
  Temat: Transport w Starożytnym Egipcie
mechanik

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 25358

PostForum: Archeologia śródziemnomorska   Wysłany: 06 Gru 2009, 17:56   Temat: Transport w Starożytnym Egipcie
Staram się dostarczyć archeologom informacji na temat maszyn i sposobów transportu, jakich nie znajdą w podręcznikach mechaniki, a które były teoretycznie możliwe do stosowania np. w Starożytnym Egip ...
 
Strona 1 z 1
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Skocz do:  

Powered by phpBB, map.
Archeolodzy.org © 2006-2016
Archeolodzy.org - forum miłośników archeologii.
Słowa kluczowe: archeologia, archeologia polski, archeologia powszechna, archeolodzy, forum archeologiczne, usługi archeologiczne, nadzór archeologiczny, archeo, wykopaliska, praca dla archeologów, praca, nadzory archeologiczne, pracownik techniczny, rysownik, epoka żelaza, epoka brązu, okres latenski, paleolit, mezolit, neolit.