Drodzy Forumowicze,

w tym roku mija 10 lat funkcjonowania forum. Późną wiosną 2005 r. pojawiła się inicjatywa i jej pierwszy, prowizoryczny silnik. Kilka miesięcy później była już nowa domena, serwer, system, grafika, pierwsi użytkowcy, którzy założyli konta i napisali wiadomości. 10 lat to dużo i mało. W skali czasu jaką zwykle operujemy jako archeolodzy to bardzo niewiele. Jeśli jednak uświadomimy sobie, że pierwsze polskie portale internetowe powstały w 1995 roku, można powiedzieć, że połowa tej epoki jest także nasza.

Podsumowując ten okres, bo przecież każda rocznica to czas podsumowań, trzeba zaznaczyć, że zaczynaliśmy jako studenci, w niewielkiej grupie, nieświadomi pojawiających się po drodze trudności, zarówno technicznych, jak i tych życiowych na naszej zawodowej drodze. Obecnie jesteśmy w innym miejscu, z inną wiedzą, umiejętnościami, skupiając uwagę na innej problematyce. Przez ten czas zawsze cieszyły nas wszelkie drobne sukcesy. Forum, wśród archeologów, studentów i sympatyków, dość szybko stało się dynamiczną i rozpoznawalną platformą wymiany informacji. Jako Archeolodzy.org patronowaliśmy kilkunastu mniejszym i większym wydarzeniom wspierając je promocją, miejscem serwerowym czy skromnym banerem na głównej stronie. Forum to jednak przede wszystkim Wy! Serdecznie dziękujemy za wszystkie dyskusje, zarówno te bardzo merytoryczne, zawierające wiele mądrych uwag, praktycznych informacji i odnośników, jak i te emocjonalne w tematach budzących większe kontrowersje.

Przed nami nowy etap. Uznaliśmy, że 10 lat to dobry moment zmianę. Nadchodzi dla nas czas intensywnej pracy nad nową formułą, która zastąpi dotychczasową działalność strony. W najbliższych tygodniach forum zostanie zamknięte, zniknie również dostęp do zawartych treści. Z dużą dozą optymizmu patrzymy w przyszłość, prosimy więc - nie usuwajcie odnośnika do Archeolodzy.org ze swoich zakładek.

Serdecznie dziękujemy za te wspólne 10 lat, życząc Wam pomyślności, spełnienia zawodowego i wielu wspaniałych odkryć. Wierzymy, że to nie koniec naszej wspólnej przygody z archeologią.

Archeolodzy.org

Znaleziono 10 wyników
Forum Archeolodzy.org Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Sexualność starożytnych
jakub.p

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 64041

PostForum: Archeologia śródziemnomorska   Wysłany: 30 Cze 2014, 8:50   Temat: Sexualność starożytnych
Niektórzy przedstawili Ciekawe tytuły książek, które na pewno poszerzą wiedzę na wskazany temat. Może ktoś jeszcze zna jakieś ciekawe interpretacje zagadnienia?
  Temat: XIX-wieczne domy w sudetach
jakub.p

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 24953

PostForum: Nowożytność i współczesność   Wysłany: 30 Cze 2014, 8:26   Temat: XIX-wieczne domy w sudetach
Wątek zapowiadał się ciekawie, ale widocznie nie ma chętnych by dalej go prowadzić, a co najważniejsze, by przedstawiać wyniki badań z omawianego tematu. Jeśli takie istnieją ?
  Temat: archeologia XiX
jakub.p

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 16961

PostForum: Nowożytność i współczesność   Wysłany: 30 Cze 2014, 8:23   Temat: archeologia XiX
Ja wszystkim poszukującym polecam narzędzie Google Books. Można tam znaleźć fragmenty, a czasem nawet całe książki z różnych dziedzin nauki.
  Temat: Praca po studiach
jakub.p

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 9318

PostForum: Studia archeologiczne   Wysłany: 18 Cze 2014, 14:44   Temat: Praca po studiach
Prawdopodobnie z pracą po studiach archeologicznych jest tak samo, jak po wielu innych kierunkach. Myślę, że jeśli masz w sobie pasję, chęć poznawania przeszłości, wyobraźnię i dużo samozaparcia to ze ...
  Temat: Przyszłość po studiach
jakub.p

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 8880

PostForum: Studia archeologiczne   Wysłany: 18 Cze 2014, 14:39   Temat: Przyszłość po studiach
Po studiach, dociekliwy archeolog może brać udział w misjach badawczych oraz pracach w terenie. W zależności od wybranej specjalizacji przyszła kariera może przebiegać w różnych nurtach związanych z w ...
  Temat: Czemu Państwo nie dba o zabytki?
jakub.p

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 14790

PostForum: Nowożytność i współczesność   Wysłany: 18 Cze 2014, 14:13   Temat: Czemu Państwo nie dba o zabytki?
Z tego co mi wiadomo, obowiązek ochrony zabytków opisuje ustawa z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz.U. 2003 nr 162 poz. 1568)
  Temat: Ile warte są średniowieczne monety?
jakub.p

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 10734

PostForum: Średniowiecze   Wysłany: 18 Cze 2014, 13:50   Temat: Ile warte są średniowieczne monety?
W sprawach wycen monet lub innych wartościowych numizmatów warto poradzić się fachowca, który bezpłatnie, w profesjonalny sposób spojrzy na zbiory, oceni ich stopień zniszczenia i aktualną wartość. W ...
  Temat: Jak trafiles/as na to forum?
jakub.p

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 70583

PostForum: Hydepark   Wysłany: 14 Maj 2014, 13:01   Temat: Jak trafiles/as na to forum?
Ja trafiłem na forum od wujka G. Smile szukając forum archeologicznego Smile
  Temat: Czy mogę sprzedać skarby?
jakub.p

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6238

PostForum: Hydepark   Wysłany: 14 Maj 2014, 13:00   Temat: Czy mogę sprzedać skarby?
z nabojami to bym uważał Smile
  Temat: Sprzedam niemieckie czasopismo archeologiczne
jakub.p

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5886

PostForum: Ogłoszenia   Wysłany: 14 Maj 2014, 12:58   Temat: Sprzedam niemieckie czasopismo archeologiczne
czy oferta jest nadal aktualna?
 
Strona 1 z 1
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Skocz do:  

Powered by phpBB, map.
Archeolodzy.org © 2006-2016
Archeolodzy.org - forum miłośników archeologii.
Słowa kluczowe: archeologia, archeologia polski, archeologia powszechna, archeolodzy, forum archeologiczne, usługi archeologiczne, nadzór archeologiczny, archeo, wykopaliska, praca dla archeologów, praca, nadzory archeologiczne, pracownik techniczny, rysownik, epoka żelaza, epoka brązu, okres latenski, paleolit, mezolit, neolit.