Drodzy Forumowicze,

w tym roku mija 10 lat funkcjonowania forum. Późną wiosną 2005 r. pojawiła się inicjatywa i jej pierwszy, prowizoryczny silnik. Kilka miesięcy później była już nowa domena, serwer, system, grafika, pierwsi użytkowcy, którzy założyli konta i napisali wiadomości. 10 lat to dużo i mało. W skali czasu jaką zwykle operujemy jako archeolodzy to bardzo niewiele. Jeśli jednak uświadomimy sobie, że pierwsze polskie portale internetowe powstały w 1995 roku, można powiedzieć, że połowa tej epoki jest także nasza.

Podsumowując ten okres, bo przecież każda rocznica to czas podsumowań, trzeba zaznaczyć, że zaczynaliśmy jako studenci, w niewielkiej grupie, nieświadomi pojawiających się po drodze trudności, zarówno technicznych, jak i tych życiowych na naszej zawodowej drodze. Obecnie jesteśmy w innym miejscu, z inną wiedzą, umiejętnościami, skupiając uwagę na innej problematyce. Przez ten czas zawsze cieszyły nas wszelkie drobne sukcesy. Forum, wśród archeologów, studentów i sympatyków, dość szybko stało się dynamiczną i rozpoznawalną platformą wymiany informacji. Jako Archeolodzy.org patronowaliśmy kilkunastu mniejszym i większym wydarzeniom wspierając je promocją, miejscem serwerowym czy skromnym banerem na głównej stronie. Forum to jednak przede wszystkim Wy! Serdecznie dziękujemy za wszystkie dyskusje, zarówno te bardzo merytoryczne, zawierające wiele mądrych uwag, praktycznych informacji i odnośników, jak i te emocjonalne w tematach budzących większe kontrowersje.

Przed nami nowy etap. Uznaliśmy, że 10 lat to dobry moment zmianę. Nadchodzi dla nas czas intensywnej pracy nad nową formułą, która zastąpi dotychczasową działalność strony. W najbliższych tygodniach forum zostanie zamknięte, zniknie również dostęp do zawartych treści. Z dużą dozą optymizmu patrzymy w przyszłość, prosimy więc - nie usuwajcie odnośnika do Archeolodzy.org ze swoich zakładek.

Serdecznie dziękujemy za te wspólne 10 lat, życząc Wam pomyślności, spełnienia zawodowego i wielu wspaniałych odkryć. Wierzymy, że to nie koniec naszej wspólnej przygody z archeologią.

Archeolodzy.org

Znaleziono 5 wyników
Forum Archeolodzy.org Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Artykuł w nowej Polityce "Archeologia jako biznes"
Lupus

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 19326

PostForum: Varia   Wysłany: 19 Mar 2007, 11:28   Temat: Artykuł w nowej Polityce "Archeologia jako biznes"
Dobry artykuł o patologii w polskiej archeologii.
Tylko dlaczego (tu cisną mi się na usta niecenzuralne słowa) ilustrowany fotografią z jak najbardziej niekomercyjnych, i (mam taką nadzieję) dobrze ...
  Temat: maski pośmiertne
Lupus

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 14097

PostForum: Epoka kamienia   Wysłany: 12 Lut 2007, 9:47   Temat: maski pośmiertne
Tylko słyszałem o takich maskach w kontekście kultury grobów katakumbowych. Niestety nie udało mi się znaleźć ilustracji prezentującej jak wygląda taka maska, ewentualnie jakie ślady pozostawia na cza ...
  Temat: Brązy Luristańskie
Lupus

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 19005

PostForum: Epoka metali   Wysłany: 09 Lut 2007, 9:55   Temat: Brązy Luristańskie
Nie wiem czy wiesz ale Brązy Lurestańskie znajdują się w zbiorach kilku polskich instytucji, m. in w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie (egzemplarze publikowane w latach 30. XX w. w czasopiśmie Barwa ...
  Temat: maski pośmiertne
Lupus

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 14097

PostForum: Epoka kamienia   Wysłany: 08 Lut 2007, 16:51   Temat: maski pośmiertne
Szukam przykładów masek pośmiertnych w kulturach późnego neolitu i wczesnej epoki brązu Europy środkowej i wschodniej. Może ktoś natrafił w literaturze na opis lub ilustrację np maski z dziegciu?
  Temat: Brązy Luristańskie
Lupus

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 19005

PostForum: Epoka metali   Wysłany: 08 Lut 2007, 16:33   Temat: re: Brązy Lurestańskie
Jeżeli interesują Cię brązy lurestańskie, to zajrzyj do biblioteki Instytutu Archeologii UJ, znajduje się w niej praca magisterska pt "Pochówek Wojownika Lurestańskiego...", tam znajdziesz p ...
 
Strona 1 z 1
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Skocz do:  

Powered by phpBB, map.
Archeolodzy.org © 2006-2016
Archeolodzy.org - forum miłośników archeologii.
Słowa kluczowe: archeologia, archeologia polski, archeologia powszechna, archeolodzy, forum archeologiczne, usługi archeologiczne, nadzór archeologiczny, archeo, wykopaliska, praca dla archeologów, praca, nadzory archeologiczne, pracownik techniczny, rysownik, epoka żelaza, epoka brązu, okres latenski, paleolit, mezolit, neolit.