Drodzy Forumowicze,

w tym roku mija 10 lat funkcjonowania forum. Późną wiosną 2005 r. pojawiła się inicjatywa i jej pierwszy, prowizoryczny silnik. Kilka miesięcy później była już nowa domena, serwer, system, grafika, pierwsi użytkowcy, którzy założyli konta i napisali wiadomości. 10 lat to dużo i mało. W skali czasu jaką zwykle operujemy jako archeolodzy to bardzo niewiele. Jeśli jednak uświadomimy sobie, że pierwsze polskie portale internetowe powstały w 1995 roku, można powiedzieć, że połowa tej epoki jest także nasza.

Podsumowując ten okres, bo przecież każda rocznica to czas podsumowań, trzeba zaznaczyć, że zaczynaliśmy jako studenci, w niewielkiej grupie, nieświadomi pojawiających się po drodze trudności, zarówno technicznych, jak i tych życiowych na naszej zawodowej drodze. Obecnie jesteśmy w innym miejscu, z inną wiedzą, umiejętnościami, skupiając uwagę na innej problematyce. Przez ten czas zawsze cieszyły nas wszelkie drobne sukcesy. Forum, wśród archeologów, studentów i sympatyków, dość szybko stało się dynamiczną i rozpoznawalną platformą wymiany informacji. Jako Archeolodzy.org patronowaliśmy kilkunastu mniejszym i większym wydarzeniom wspierając je promocją, miejscem serwerowym czy skromnym banerem na głównej stronie. Forum to jednak przede wszystkim Wy! Serdecznie dziękujemy za wszystkie dyskusje, zarówno te bardzo merytoryczne, zawierające wiele mądrych uwag, praktycznych informacji i odnośników, jak i te emocjonalne w tematach budzących większe kontrowersje.

Przed nami nowy etap. Uznaliśmy, że 10 lat to dobry moment zmianę. Nadchodzi dla nas czas intensywnej pracy nad nową formułą, która zastąpi dotychczasową działalność strony. W najbliższych tygodniach forum zostanie zamknięte, zniknie również dostęp do zawartych treści. Z dużą dozą optymizmu patrzymy w przyszłość, prosimy więc - nie usuwajcie odnośnika do Archeolodzy.org ze swoich zakładek.

Serdecznie dziękujemy za te wspólne 10 lat, życząc Wam pomyślności, spełnienia zawodowego i wielu wspaniałych odkryć. Wierzymy, że to nie koniec naszej wspólnej przygody z archeologią.

Archeolodzy.org

Znaleziono 6 wyników
Forum Archeolodzy.org Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Cegly budynkow wokol IA UWr
Fuhrer

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 16088

PostForum: Hydepark   Wysłany: 22 Maj 2007, 22:36   Temat: Cegly budynkow wokol IA UWr
Ściana tej kamienicy jest średniowieczna i kiedyś był tam kościół, zresztą cała kamienica raczej jej obecny wyglad pochodzi z końca XIX w. a dlaczego są tam nowe cegły a otóż dlatego ,że podczas osta ...
  Temat: Niedoinformowany
Fuhrer

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 32138

PostForum: Archeologia śródziemnomorska   Wysłany: 03 Lut 2007, 22:00   Temat: Niedoinformowany
Shocked Laughing woozeq no to ładnie jeśli chciałeś iśc na śrudziemnomorską do wrocka widze że zorientowany jesteś we wrocku nie było i niebędzie archeologii śródziemnomorskiej z prostego powodu niema n ...
  Temat: Psie lapy na kosciolach
Fuhrer

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 125550

PostForum: Średniowiecze   Wysłany: 03 Lut 2007, 21:46   Temat: Psie lapy na kosciolach
Śmieszna ta dyskusja.Ja raczej sądzę że te ślady są zupełnie przypadkowe, nie sądzę aby ktoś latał z psem aby specjalnie i odbijał łape w celu znakowania jakiś chory pomysł a odciski mogły być głęboki ...
  Temat: Kule karabinowe z bitwy pod Pułtuskiem
Fuhrer

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 67736

PostForum: Nowożytność i współczesność   Wysłany: 19 Gru 2006, 15:59   Temat: Kule karabinowe z bitwy pod Pułtuskiem
Mając na myśli kule z pierwszej bądź drugiej wojny miałem na myśli kule od szrapneli i to mogą być te kule dlatego nie dziwi ich obecność w Gdańsku widziałem takie i były one podone do tych.
  Temat: Kule karabinowe z bitwy pod Pułtuskiem
Fuhrer

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 67736

PostForum: Nowożytność i współczesność   Wysłany: 19 Gru 2006, 2:45   Temat: Kule karabinowe z bitwy pod Pułtuskiem
Trudno powiedzieć od czego to może być, ze zdjęcia nie dotykając nie można aż tak tego określić. Ale tak na pierwszy rzut oka moge stwierdzić:
1. czy to są napewno kule z tamtych czasów jakoś słaba p ...
  Temat: Nowy na forum? Przywitaj sie :)
Fuhrer

Odpowiedzi: 83
Wyświetleń: 164792

PostForum: Hydepark   Wysłany: 19 Gru 2006, 2:34   Temat: Nowy na forum? Przywitaj sie :)
Czołem wszystkim w końcu się zarejestrowałem po wielu ponagleniach Michała hehe . JStudiuję Archeologie we wrocku(jeszcze Smile 2 rok. na imie mi Marek. Oprucz archeo interesuje się Historią zwłaszcza wo ...
 
Strona 1 z 1
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Skocz do:  

Powered by phpBB, map.
Archeolodzy.org © 2006-2016
Archeolodzy.org - forum miłośników archeologii.
Słowa kluczowe: archeologia, archeologia polski, archeologia powszechna, archeolodzy, forum archeologiczne, usługi archeologiczne, nadzór archeologiczny, archeo, wykopaliska, praca dla archeologów, praca, nadzory archeologiczne, pracownik techniczny, rysownik, epoka żelaza, epoka brązu, okres latenski, paleolit, mezolit, neolit.