Drodzy Forumowicze,

w tym roku mija 10 lat funkcjonowania forum. Późną wiosną 2005 r. pojawiła się inicjatywa i jej pierwszy, prowizoryczny silnik. Kilka miesięcy później była już nowa domena, serwer, system, grafika, pierwsi użytkowcy, którzy założyli konta i napisali wiadomości. 10 lat to dużo i mało. W skali czasu jaką zwykle operujemy jako archeolodzy to bardzo niewiele. Jeśli jednak uświadomimy sobie, że pierwsze polskie portale internetowe powstały w 1995 roku, można powiedzieć, że połowa tej epoki jest także nasza.

Podsumowując ten okres, bo przecież każda rocznica to czas podsumowań, trzeba zaznaczyć, że zaczynaliśmy jako studenci, w niewielkiej grupie, nieświadomi pojawiających się po drodze trudności, zarówno technicznych, jak i tych życiowych na naszej zawodowej drodze. Obecnie jesteśmy w innym miejscu, z inną wiedzą, umiejętnościami, skupiając uwagę na innej problematyce. Przez ten czas zawsze cieszyły nas wszelkie drobne sukcesy. Forum, wśród archeologów, studentów i sympatyków, dość szybko stało się dynamiczną i rozpoznawalną platformą wymiany informacji. Jako Archeolodzy.org patronowaliśmy kilkunastu mniejszym i większym wydarzeniom wspierając je promocją, miejscem serwerowym czy skromnym banerem na głównej stronie. Forum to jednak przede wszystkim Wy! Serdecznie dziękujemy za wszystkie dyskusje, zarówno te bardzo merytoryczne, zawierające wiele mądrych uwag, praktycznych informacji i odnośników, jak i te emocjonalne w tematach budzących większe kontrowersje.

Przed nami nowy etap. Uznaliśmy, że 10 lat to dobry moment zmianę. Nadchodzi dla nas czas intensywnej pracy nad nową formułą, która zastąpi dotychczasową działalność strony. W najbliższych tygodniach forum zostanie zamknięte, zniknie również dostęp do zawartych treści. Z dużą dozą optymizmu patrzymy w przyszłość, prosimy więc - nie usuwajcie odnośnika do Archeolodzy.org ze swoich zakładek.

Serdecznie dziękujemy za te wspólne 10 lat, życząc Wam pomyślności, spełnienia zawodowego i wielu wspaniałych odkryć. Wierzymy, że to nie koniec naszej wspólnej przygody z archeologią.

Archeolodzy.org

praca archeologa

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Archeolodzy.org Strona Główna -> Varia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy żałujesz wyboru pracy archeologa?
tak
5%
 5%  [ 1 ]
raczej tak
5%
 5%  [ 1 ]
raczej nie
11%
 11%  [ 2 ]
nie
76%
 76%  [ 13 ]
Wszystkich Głosów : 17

Autor Wiadomość
briksja

PostWysłany: 02 Lip 2007, 13:35    Temat postu: praca archeologa Odpowiedz z cytatem

W przyszlosci planuje zawod archeologa, jednak nie jestem co do tego 100% pewna. Jedna osoba, ktora juz pracuje zawodowo jako archeo, stanowczo mi tego odradza. Mowi, ze to ciezka praca szczegolnie dla kobiet, gdy np. pracuje sie na jakiejs autostradzie, gdzie nie ma zadnej ubikacji, nic. Płatnosc tez jest niska. I teraz nie wiem co juz wybrac.
Wiec dlatego pisze tutaj, bo chcialabym sie dowiedziec wszystkiego o tym zawodzie, a w szczególności wady. Prosze o wyczerpujace odpowiedzi.
Pozdrawiam Smile

ps. jesli taki temat istnieje, to wybaczcie Very Happy (i podjacie link Wink)

PostWysłany: 02 Lip 2007, 16:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat był kilkakrotnie poruszany na różnych forach, m.in. na archeologiczne.fora.pl .Tak więc tam możesz poszukać informacji:
http://archeologiczne.fora.pl/realia-absolwenta-archeologii-t233.html
http://archeologiczne.fora.pl/warunki-finansowe-t34.html

Poza tym kilka takich tematów było na nieistniejącym już forum piramidionu oraz na historycy.org (forum chwilowo niedostępne). Generalnie zależy kto co lubi. Ktoś może czuć się w terenie jak ryba w wodzie, ktoś inny może być tym piekielnie zmęczony. Co do warunków finansowych - generalnie rzecz biorąc poprawiają się - obecnie stawki to ok 10 zł za godzinę do 2500 zł miesięcznie dla pracownika technicznego, a prowadzący badania może z kolei zarobić 3000-6000 zł miesięcznie. Tyle z mojej strony.

Wydobywanie odnalezionych w wyniku poszukiwań przedmiotów zabytkowych z ziemi traktowane jest jako nielegalne wykopaliska i naruszenie mienia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
briksja

PostWysłany: 02 Lip 2007, 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok, dzieki za info Wink
Moderator

PostWysłany: 02 Lip 2007, 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako fanke Tomb Raidera musze Cie tez rozczarowac, ze nasza praca nie jest czasem taka jak na filmach Smile. Jesli chodzi o praktyki podczas studiow, to kazdy generalnie dobiera sobie miejsce wedle wlasnych upodoban, nie trzeba sie pakwoac na autostrade. Jednakze patrzac z perspektywy pracy po studiach - buduje sie u nas sporo i dlatego mozna sie spodziewac ze tam kiedys i tak sie wyladuje Very Happy.

P.S. No i nie przesadzaj z warunkami, toi toie zawsze sa hehe..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
briksja

PostWysłany: 02 Lip 2007, 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michał napisał(a):
Jako fanke Tomb Raidera musze Cie tez rozczarowac, ze nasza praca nie jest czasem taka jak na filmach Smile

ha wiedzialam ze jak dam taki podpis, to ktos mi takie cos napisze Very Happy Doskonale wiem ze ta praca nie polega na tym, co robi Lara czy inni z filmow czy gier, wiec mnie nie rozczarowales.

Cytat:
Jesli chodzi o praktyki podczas studiow, to kazdy generalnie dobiera sobie miejsce wedle wlasnych upodoban, nie trzeba sie pakwoac na autostrade. Jednakze patrzac z perspektywy pracy po studiach - buduje sie u nas sporo i dlatego mozna sie spodziewac ze tam kiedys i tak sie wyladuje Very Happy.
P.S. No i nie przesadzaj z warunkami, toi toie zawsze sa hehe

studia to wiem ze beda fajne, bo juz rozmawialam z kilkoma ludzmi na ten temat, ale co potem? Wiem ze trudno jest sie wybic, znalezc prace na wykopaliskach szczegolnie zagranica. Ale ja bym bardzo chciala, marze od tym juz od 8 roku zycia (9 lat juz), ale gdy rozmawiam z poszczegolnymi osobami, mowia mi ze nie mam isc na ten kierunek, bo malo placa, pracuje sie najczescie w muzeum (ja dziekuje za oprowadzanie rozwrzeszczanych bachorow i krzyczenie na nich ze maja nie dotykac eksponatow) albo wcale. I pensje sa marne (tak wiec Filimer zadziwil mnie bardzo, bo ja slyszalam ze srednia zarobkow wynosi ok 1000 zl, co wlasnie bylo glownym powodem mojego wahania. Wiec podniesliscie mnie na duchu i moje obawy ze bede musiala zebrac pod kosciolem na wykopaliska zmalaly Razz).
Co do warunkow, no wiem, przesadzilam ale ja jestem pesymistka. Ale i tak brak toi toiow bym wytrzymala za cene tego co znajde.
Wiec ja sie zastanawiam konkretnie nad tym, czy znajde prace i czy bedzie dobrze platna i czy bede mogla sobie wyjechac na wykopaliska za granice, czy patrzac na nasza Polske kochana, nie bede miala szansy.

PostWysłany: 22 Cze 2009, 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja chciałam się spytać: gdzie można znaleźć prace jako archeolog? bo to chyba nie jest tak, że najpierw pracuje w muzeum i przez przypadek dowiaduje się o znalezionej atlantydzie Laughing , więc pakuje się i jadę tam?
hawana

PostWysłany: 30 Lip 2009, 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja pracowałam na wykopaliskach w szkocji, w wielkiej brytanii bylo to mozliwe dzieki serwiswowi BAJR (British archaeological job resources) lecz teraz slabiej z praca bo brytyjczycy nie maja sami. Irlandia miala sporo miejsc do pracy ale to sie pokonczylo i kupe z moich znajomych wraca. Prawda jest taka,ze archeolodzy jak sie zachlysna juz tym,ze wreszcie skonczyla sie LABA i udalo im sie skonczyc "TRUDNE "studia budza sie z reka w nocniku, bo nie ma co zrobic zdyplomem. Nikt ich nie chce, wiec albo brna w to dalej albo przekwalifikowuja sie. Generalnie posada w muzeum jest bardzo lukratywna dla wszystkich. GENERALNIE NIE POLECAM ARCHEOLOGII.A z etatem na uczelni Ciezko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Archeolodzy.org Strona Główna -> Varia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: