Drodzy Forumowicze,

w tym roku mija 10 lat funkcjonowania forum. Późną wiosną 2005 r. pojawiła się inicjatywa i jej pierwszy, prowizoryczny silnik. Kilka miesięcy później była już nowa domena, serwer, system, grafika, pierwsi użytkowcy, którzy założyli konta i napisali wiadomości. 10 lat to dużo i mało. W skali czasu jaką zwykle operujemy jako archeolodzy to bardzo niewiele. Jeśli jednak uświadomimy sobie, że pierwsze polskie portale internetowe powstały w 1995 roku, można powiedzieć, że połowa tej epoki jest także nasza.

Podsumowując ten okres, bo przecież każda rocznica to czas podsumowań, trzeba zaznaczyć, że zaczynaliśmy jako studenci, w niewielkiej grupie, nieświadomi pojawiających się po drodze trudności, zarówno technicznych, jak i tych życiowych na naszej zawodowej drodze. Obecnie jesteśmy w innym miejscu, z inną wiedzą, umiejętnościami, skupiając uwagę na innej problematyce. Przez ten czas zawsze cieszyły nas wszelkie drobne sukcesy. Forum, wśród archeologów, studentów i sympatyków, dość szybko stało się dynamiczną i rozpoznawalną platformą wymiany informacji. Jako Archeolodzy.org patronowaliśmy kilkunastu mniejszym i większym wydarzeniom wspierając je promocją, miejscem serwerowym czy skromnym banerem na głównej stronie. Forum to jednak przede wszystkim Wy! Serdecznie dziękujemy za wszystkie dyskusje, zarówno te bardzo merytoryczne, zawierające wiele mądrych uwag, praktycznych informacji i odnośników, jak i te emocjonalne w tematach budzących większe kontrowersje.

Przed nami nowy etap. Uznaliśmy, że 10 lat to dobry moment zmianę. Nadchodzi dla nas czas intensywnej pracy nad nową formułą, która zastąpi dotychczasową działalność strony. W najbliższych tygodniach forum zostanie zamknięte, zniknie również dostęp do zawartych treści. Z dużą dozą optymizmu patrzymy w przyszłość, prosimy więc - nie usuwajcie odnośnika do Archeolodzy.org ze swoich zakładek.

Serdecznie dziękujemy za te wspólne 10 lat, życząc Wam pomyślności, spełnienia zawodowego i wielu wspaniałych odkryć. Wierzymy, że to nie koniec naszej wspólnej przygody z archeologią.

Archeolodzy.org

Potrzebuję pomocy w zakresie matury

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Archeolodzy.org Strona Główna -> Studia archeologiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sójka

PostWysłany: 07 Mar 2009, 16:42    Temat postu: Potrzebuję pomocy w zakresie matury Odpowiedz z cytatem

Witam... Możliwe że jest już cos na ten temat ale ja tego nie znalazłam... Wiec przechodze do rzeczy...
Chcę się dowiedziec z jakich powinnam przedmiotów powinnam zdawac maturę (wiem o historii Smile ) i na jakim poziomie powinnam zdawac. Mam również pytanie co do matury z matmy... Mnie juz ona nie ominie i czy ona ( o ile ja zdam) będzie brana pod uwagę? Mam tez pytanie na jaka uczelnie jest najlepiej iśc?? Albo też mi chodzi do jakiej najlatwiej jest si dostac. Mieszkam w woj. lubuskim.
Z góry dziękuję za odpowiedzi... Pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
enlil

PostWysłany: 07 Mar 2009, 19:44    Temat postu: studia archeologiczne Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o wybór przedmiotów maturalnych to z reguły wybiera się historię, wos, sztukę.... z matmą, nie ma wyjścia i po prostu trzeba zdać.
Mówiąc o studiach archeologicznych to musisz pomyśleć jakie zagadnienia Cię interesują. Wiem, że ciężko jest sprecyzować zainteresowania zanim się jeszcze w to człowiek zagłębi, ale oczywiście nie chodzi o to żebyś już teraz wiedziała, że wolisz się przykładowo zająć kulturą oksywską zamiast wielbarskiej.... ale wiedziała, czy bardziej interesuje Cię archeologia Egiptu, ziem polskich czy może coś innego.
Ja obecnie studiuję na Akademii Humanistycznej w Pułtusku, archeologia jest u nas dopiero od niedawna jako kierunek (wcześniej była specjalnością na historii), więc cały czas rozwijają się różne kierunki zainteresowań. Co ważne, ponieważ uczelnia jest niepubliczna, to wykładowcy w dużej mierze dostosowują program do naszych indywidualnych potrzeb i zainteresowań. Jest nas póki co niewielka grupa, ale dla przykładu powiem Ci, że w zasadzie każde z nas zajmuje się czymś innym. Jedna z koleżanek zajmuje się Egiptem, druga osoba interesuje się Skandynawią, ktoś tam woli Celtów, inna jeszcze osoba zajmuje się ceramiką okresu brązu, a kolejna - ceramiką z okresu wpływów rzymskich. Mnie osobiście interesuje antropologia fizyczna, ale także i rysunek archeologiczny. To co jest istotne, że każde z nas ma możliwość indywidualnego rozszerzania swoich zainteresowań. Poza zajęciami przewidzianymi w programie większość ze studentów zostaje po godzinach i może uczestniczyć przy opracowaniu materiałów z wykopalisk, a przy okazji może się dodatkowo uczyć i coś tam zarobić.
Najlepiej jak odwiedzisz naszą stronę i tam możesz wejść zobaczyć np. plan zajęć, czy listę pracowników:
http://archeologia.ah.edu.pl/
Pozdrawiam i życzę zdanej maturki Wink
Powrót do góry
Max
Administrator

PostWysłany: 07 Mar 2009, 23:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat walkowany wielokrotnie - wystarczy poszukac. Cenna umiejetnosc, zwlaszcza jesli marzy sie o archeologii...

Zwykle punktowana jest historia, geografia i jezyk obcy. Nie wiem jak to moze wygladac w tym roku, z powodu obowiazkowej matematyki, sprawdz najlepiej na stronach konkretnych instytutow. Oczywiscie lepiej zdawac na poziomie rozszerzonym.

Jesli mieszkasz w lubuskim, smialo mozesz isc do Poznania (jesli lubisz teoretyzowanie - silna metodologia lub intereseuje Cie archeologia srodziemnomorska) lub do Wroclawia (wysoko stojaca metodyka, epoka kamienia czy pozne sredniowiecze).
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
H

PostWysłany: 20 Mar 2009, 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jeżeli chcesz studiować w kameralnym towarzystwie, obcując z wykładowcami zarówno gdańskimi, poznańskimi jak i toruńskimi to zapraszamy do trójmiejskiego instytutu archeologii, kładącego nacisk głównie na aspekt pradziejów Polski:)
Powrót do góry
Tizoc

PostWysłany: 21 Mar 2009, 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli interesują cię pradzieje ziem polskich i ogólnie powszechna (szczególnie na wysokim poziomie stoi u nas epoka brązu i epoka żelaza, choć epoka kamienia również dzięki takim sławom jak Janusz Krzysztof Kozłowski czy Bolesław Ginter), wczesny Egipt lub Mezoameryka to zdecydowanie najlepszy jest Uniwersytet Jagielloński! Poza tym to chyba najbardziej kameralny instytut archeologii w Polsce, w którym wszyscy się znają.
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Archeolodzy.org Strona Główna -> Studia archeologiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: