Drodzy Forumowicze,

w tym roku mija 10 lat funkcjonowania forum. Późną wiosną 2005 r. pojawiła się inicjatywa i jej pierwszy, prowizoryczny silnik. Kilka miesięcy później była już nowa domena, serwer, system, grafika, pierwsi użytkowcy, którzy założyli konta i napisali wiadomości. 10 lat to dużo i mało. W skali czasu jaką zwykle operujemy jako archeolodzy to bardzo niewiele. Jeśli jednak uświadomimy sobie, że pierwsze polskie portale internetowe powstały w 1995 roku, można powiedzieć, że połowa tej epoki jest także nasza.

Podsumowując ten okres, bo przecież każda rocznica to czas podsumowań, trzeba zaznaczyć, że zaczynaliśmy jako studenci, w niewielkiej grupie, nieświadomi pojawiających się po drodze trudności, zarówno technicznych, jak i tych życiowych na naszej zawodowej drodze. Obecnie jesteśmy w innym miejscu, z inną wiedzą, umiejętnościami, skupiając uwagę na innej problematyce. Przez ten czas zawsze cieszyły nas wszelkie drobne sukcesy. Forum, wśród archeologów, studentów i sympatyków, dość szybko stało się dynamiczną i rozpoznawalną platformą wymiany informacji. Jako Archeolodzy.org patronowaliśmy kilkunastu mniejszym i większym wydarzeniom wspierając je promocją, miejscem serwerowym czy skromnym banerem na głównej stronie. Forum to jednak przede wszystkim Wy! Serdecznie dziękujemy za wszystkie dyskusje, zarówno te bardzo merytoryczne, zawierające wiele mądrych uwag, praktycznych informacji i odnośników, jak i te emocjonalne w tematach budzących większe kontrowersje.

Przed nami nowy etap. Uznaliśmy, że 10 lat to dobry moment zmianę. Nadchodzi dla nas czas intensywnej pracy nad nową formułą, która zastąpi dotychczasową działalność strony. W najbliższych tygodniach forum zostanie zamknięte, zniknie również dostęp do zawartych treści. Z dużą dozą optymizmu patrzymy w przyszłość, prosimy więc - nie usuwajcie odnośnika do Archeolodzy.org ze swoich zakładek.

Serdecznie dziękujemy za te wspólne 10 lat, życząc Wam pomyślności, spełnienia zawodowego i wielu wspaniałych odkryć. Wierzymy, że to nie koniec naszej wspólnej przygody z archeologią.

Archeolodzy.org

Deflint (?) czyli symulacja łupania krzemiania

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Archeolodzy.org Strona Główna -> Epoka kamienia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Silpion

PostWysłany: 10 Sty 2007, 23:22    Temat postu: Deflint (?) czyli symulacja łupania krzemiania Odpowiedz z cytatem

Witam!
Sz. prof. Burdukiewicz wspominał kiedyś o komputerowej symulacji obróbki krzemienia. Zapisał nawet nazwę programu - "D FLINT".
Niestety mimo różnych kombinacji haseł, łącznie z powyższym nie znalazłem w internecie nic na ten temat. Czy ktoś dysponuje prawidłową nazwą jakiegoś symulatora?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Judym
Moderator

PostWysłany: 10 Sty 2007, 23:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ekhm, słyszałem opinię że jest dość...."nużący". Nie spodziewałem się zresztą niczego innego Twisted Evil
Michał
Moderator

PostWysłany: 11 Sty 2007, 0:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktos u nas to sciagnal. Wprawdzie nie widzialem programu na oczy, ale rowniez wszystkie opinie byly srednie.. Program ponoc ma malo mozliwosci i po paru odbiciach juz sie nudzi.

Ale sprobowac nie zaszkodzi. Jak ktos posiada, to poprosze Very Happy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Max
Administrator

PostWysłany: 12 Sty 2007, 2:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://ccat.sas.upenn.edu/~hdibble/software.htm - VDFlaker

Myslac o programie symulujacym lupanie spodziewalem sie jednak czegos innego Confused Troche sie zawiodlem.

Swoja droga u Was tez wyskakuja bledy? Moze to kwestia XP.. Confused Przetesuje jeszcze na 98..
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
fetor

PostWysłany: 13 Sty 2007, 1:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o czymś takim w nie słyszałem jak program do obijania kamienia ale nie wydaje sie wam ze o wiele lepszym wyjsciem jest samu sobie połupać(oczywiscie jesli ktoś przejawia miłość i zainteresowanie do kamienia)
mozart1500

PostWysłany: 13 Lut 2007, 10:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem was! Piszecie (oczywiście nie wszyscy),że program jest nużący, średni i sprawiający problemy, a tymczasem (jak sądzę ) żadne z was nie ma doświadczenia w łupaniu uprawniającego do takiej opinii. Proponuję aby każdy z was zdobył choć odrobinę doświadczenia i wiedzy na temat łupania i dopiero wtedy się wypowiedział. Jak myślicie, czy wasze wypowiedzi byłyby inne? Może nie, ale na pewno docenilibyście zalety tego malutkiego programiku, szczególnie że oferuje on to czego nie dostaniemy w inny sposób – doświadczenia (bez marnowania surowca – ważne, szczególnie na początku).
Moja opinia na temat owego programiku jest jak najbardziej pochlebna i oczywiście polecam go wszystkim, którzy dopiero zaczynają przygodę z łupaniem. Ja, dzięki temu programowi, oszczędziłem wiele kilogramów krzemienia, którego dobrej jakości nie jest wiele. Naturalnie nikt nie powinien się spodziewać, że się nauczy łupać siedząc przed komputerem, ale mechanika odzielania odłupków i wiórów w stopniu podstawowym będzie znana, a to na początek wystarczy.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Judym
Moderator

PostWysłany: 25 Lut 2007, 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cieszę się, że dołączyła do nas osoba "aktywnie łupiąca". Oczywiście Mozarcie masz rację co do wygłaszania zbyt pochopnych opinii na temat tego programu. Zresztą nie interesowałem się nim a powtórzyłem jedynie opinię jaką słyszałem na jego temat. Dobrze pojawiła się inne zdanie Smile
dominik

PostWysłany: 15 Lut 2008, 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mozart1500 napisał(a):
Nie rozumiem was! Piszecie (oczywiście nie wszyscy),że program jest nużący, średni i sprawiający problemy, a tymczasem (jak sądzę ) żadne z was nie ma doświadczenia w łupaniu uprawniającego do takiej opinii. Proponuję aby każdy z was zdobył choć odrobinę doświadczenia i wiedzy na temat łupania i dopiero wtedy się wypowiedział. Jak myślicie, czy wasze wypowiedzi byłyby inne? Może nie, ale na pewno docenilibyście zalety tego malutkiego programiku, szczególnie że oferuje on to czego nie dostaniemy w inny sposób – doświadczenia (bez marnowania surowca – ważne, szczególnie na początku).
Moja opinia na temat owego programiku jest jak najbardziej pochlebna i oczywiście polecam go wszystkim, którzy dopiero zaczynają przygodę z łupaniem. Ja, dzięki temu programowi, oszczędziłem wiele kilogramów krzemienia, którego dobrej jakości nie jest wiele. Naturalnie nikt nie powinien się spodziewać, że się nauczy łupać siedząc przed komputerem, ale mechanika odzielania odłupków i wiórów w stopniu podstawowym będzie znana, a to na początek wystarczy.
Pozdrawiam.

prawda, czesto pisza ludzie ktorzy sprawiaja wrazenie jakby byli ekspertami a chyba nigdy nie probowali lupania !
program po prawdzie jest prosty, ale Ci co probowali lupac i sprawdzali program to wiedza ze naprawde baaardzo jest pomocny...w szczegolnosci dla poczatkujacych Smile pozdrawiam i polecam rowniez rzezbienie w drzewie,ja param sie tym od kilku miesiecy i sprawia mi wielka przyjemnosc..
Powrót do góry
Kamil

PostWysłany: 20 Sty 2009, 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prof. Burdukiewicz rządzi na całej linii!!!
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Archeolodzy.org Strona Główna -> Epoka kamienia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: