Drodzy Forumowicze,

w tym roku mija 10 lat funkcjonowania forum. Późną wiosną 2005 r. pojawiła się inicjatywa i jej pierwszy, prowizoryczny silnik. Kilka miesięcy później była już nowa domena, serwer, system, grafika, pierwsi użytkowcy, którzy założyli konta i napisali wiadomości. 10 lat to dużo i mało. W skali czasu jaką zwykle operujemy jako archeolodzy to bardzo niewiele. Jeśli jednak uświadomimy sobie, że pierwsze polskie portale internetowe powstały w 1995 roku, można powiedzieć, że połowa tej epoki jest także nasza.

Podsumowując ten okres, bo przecież każda rocznica to czas podsumowań, trzeba zaznaczyć, że zaczynaliśmy jako studenci, w niewielkiej grupie, nieświadomi pojawiających się po drodze trudności, zarówno technicznych, jak i tych życiowych na naszej zawodowej drodze. Obecnie jesteśmy w innym miejscu, z inną wiedzą, umiejętnościami, skupiając uwagę na innej problematyce. Przez ten czas zawsze cieszyły nas wszelkie drobne sukcesy. Forum, wśród archeologów, studentów i sympatyków, dość szybko stało się dynamiczną i rozpoznawalną platformą wymiany informacji. Jako Archeolodzy.org patronowaliśmy kilkunastu mniejszym i większym wydarzeniom wspierając je promocją, miejscem serwerowym czy skromnym banerem na głównej stronie. Forum to jednak przede wszystkim Wy! Serdecznie dziękujemy za wszystkie dyskusje, zarówno te bardzo merytoryczne, zawierające wiele mądrych uwag, praktycznych informacji i odnośników, jak i te emocjonalne w tematach budzących większe kontrowersje.

Przed nami nowy etap. Uznaliśmy, że 10 lat to dobry moment zmianę. Nadchodzi dla nas czas intensywnej pracy nad nową formułą, która zastąpi dotychczasową działalność strony. W najbliższych tygodniach forum zostanie zamknięte, zniknie również dostęp do zawartych treści. Z dużą dozą optymizmu patrzymy w przyszłość, prosimy więc - nie usuwajcie odnośnika do Archeolodzy.org ze swoich zakładek.

Serdecznie dziękujemy za te wspólne 10 lat, życząc Wam pomyślności, spełnienia zawodowego i wielu wspaniałych odkryć. Wierzymy, że to nie koniec naszej wspólnej przygody z archeologią.

Archeolodzy.org

Archeologia z oklic Kietrza.
Idź do strony Poprzedni  1, 2

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Archeolodzy.org Strona Główna -> Ogłoszenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Strati

PostWysłany: 28 Sty 2008, 14:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pracę chciałam zrobić tylko i wyłącznie opierającą sie na badaniach archeologicznych.

Trudno byłoby oprzeć ją na czymś innym Wink

Cytat:
P.S. Jeśli jesteś zainteresowana opinią mojej nauczycielki po oddaniu i wogole zainteresowaniem ta praca w szkole, to odezwe sie jak bedzie juz gotowa i oddana.

Pewnie Smile Mam nadzieję, że coś ruszy z tą prahistorią/starożytnością Polski, bo kiedy ja się uczyłam w szkole historii, temat starożytności "barbarzyńskiej" był kompletnie (i chyba programowo) pomijany.
ania02101

PostWysłany: 28 Sty 2008, 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest on dalej pomijany. Ogolnie to starożytność u mnie na lekcji opierała się na 1/2 lekcjach z Egiptu, 3/4 o Bliskim Wschodzie no i do tego dochodziła lekcja o Biskupinie i o "zyznym póksięzycu" Więc dalej tematyka omijana ale jeśli cię to ciekawi to powiem ci że tą pracę Nauczycielka nie zadała mi z lekcji. Winny jest za to 2-gi nauczyciel z historii ktory prowadzi dodatkowe lekcje dla osob ktore lubia historie. wpadl on na pomysl pracy o prehistorii ziem kietrzanskich i wypadlo na mnie. Okazało się że nie będzie to zwykła kikku zdaniowa praca, ale coś więcej. Wten sposób wtrąciła się moja nauczycielka która prowadzi lekcje i powiedziała dyrektorowi że to zostanie dane to biblioteki a jak się później dowiedziałam od samego dyrektora pani ta planuje coś więcej. Niewiem co gdyż narazie niechcą mi tego ujawnić a zresztą na co amm wiedzieć skoro i tak potrzebna im na wszytko co zwiazane z moja praca moja zgoda ktorej nieotrzymaja Wink
Strati

PostWysłany: 28 Sty 2008, 17:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda. Ale sprawa, myślę, rozbija się o to, że nauczyciele sami nie są do tego tematu przygotowani (szczególnie jeśli chodzi o "barbarzyńską" starożytność).

Mnie też uczono o Biskupinie ale raczej w duchu "prasłowianie" i "były puszcze, bory, lasy, potem nagle jakiś pojedynczy Biskupin, potem znowu puszcze i nagle Piastowie". Śmiech na sali. A potem się ludzie pytają "a co robisz jako archeolog, skoro nie wyjeżdżasz do Egiptu?". Kompletnie nie mają pojęcia, że na polskich ziemiach rozwijały się całkiem pokaźne cywilizacje.

Nadzieja więc w takich uczniach jak Ty Wink
ania02101

PostWysłany: 28 Sty 2008, 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o to że nauczyciele niesą do tego przygotowani to masz tylko w połowie rację, gdyż nauczyciel zadający mi tą pracę nie wie kompletnie nic o prehistorii oprucz oczywiście tego co podają podręczniki <czyli jak ja to okrelam biskupin i pare jeszce innych tematów> Zaś moja nauczycielka ktora jest mocno w to zaangazowana wie naprawde duzo i caly czas stara sie byc pomocna bo ajk to ona powiedziala wie ile wysilku trzeba wlozyc w napisanie czegos takeigo. NAwet jesli chodzi o jej sama wiedze na temat prehistorii to ma ja calkiem niezlą. Very Happy Rozwijaly sie Wiemy o tym ty ja archeolodzy i parenascie osob ktore sie tym interesuja. Wink

Takcy uczniowie jak ja to chyba wymirajacy gatunek. W swojej szkle jako jedyna lubie <kocham > prehistorie. I nawet z poza szkoly nie znam za wielu takich osob Very Happy Ale lepiej dla tych co zostają przy tym co lubią bo łatwiej im<nam> bedzie dostac sie na wymarzone studia jakimi sa np. w moim przypadku archeologia. Tyle ze jeszcze czeka mnie droga przez meke z rodzicami z tego powodu ze sadza iz ten zawod niema przyszlosci a i polowa ludzi po tych studiach w zawodzie niepracuje. No trdno bede ta nieliczna ktora w zawodzie bedzie pracowac. Surprised a przynajmniej mam taka nadzieje .
ania02101

PostWysłany: 22 Lut 2008, 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie skończyłam tą pracę. Osoby które jak narazie to czytały mówią że jest dobra. Zobaczymy co na to moja nauczycielka itd. Very Happy
Strati

PostWysłany: 02 Mar 2008, 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra w sensie rzetelnie zrobiona, czy dobra w sensie, że ciekawa? A może jedno i drugie? Wink
Michał
Moderator

PostWysłany: 02 Mar 2008, 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wstydź się i zaprezentuj ją tutaj Very Happy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ania02101

PostWysłany: 03 Mar 2008, 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sensie że podobałą się mojej nauczycielce i paru jeszcze osobą w tym też archeologowi Very Happy a co do prezentacji to może poczekam aż wyjdzie z niej coś więcej a nie sucha praca. Jest mozliwość wydania tego ale do tego moim zdaneim jeszcze długa droga choć moze akurat... A jeszcze takie pytanko bo chcę zacząc kolejną pracę tego typu tyle że teraz bardziej chciałabym zająć się jedną z epok <kamień albo żelazo> myslałam nad pokrewieństwem neandertala z homo sapeins albo coś z wpływów rzymskich tyle że właśnie nieiwem co. Chodzi mi o coś co też nie jest opisane wzdłuż i wszerz bo niema sensu powtarzać kolejny raz tego samego ;d
Strati

PostWysłany: 04 Mar 2008, 19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aniu, nawet w pracach magisterskich powtarza się niejednokrotnie wszystko wzdłuż i wszerz. Moim skromnym zdaniem powinnaś zająć się czymś oklepanym (oczywiście oklepanym wśród archeologów), ale spróbować pokazać ten temat tym, dla których nie jest oklepany Wink Jednym słowem ratować sytuację mizernej wiedzy o polskich pradziejach i starożytności, przekazywać w przystępny sposób.

Odkrywaniem nowych horyzontów na morzu archeologii zajmiesz się na studiach.

Zrobisz oczywiście jak zechcesz, ale myślę, że zrobisz dobry uczynek i ludziom i sobie Smile
ania02101

PostWysłany: 04 Mar 2008, 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak wiem, ale jednak nielubie powwtarzać i kopiować. Zastanawiam się nad pochówkami w Polsce. Albo ten neandertal. Zobaczymy z czego więcej bedę miałą publikacji tym się zajmę. Ale niewykluczam że napsize i kolejną pracę czyli oba tematu...ale to juz przyszłość. Very Happy Ale wiem że do końca kolejnej klasy oddam kolejną ksiażke. A co do tej która ukończyłam to niejest tak źle wydawanie myślałąm że będzie trudniejsze....
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Archeolodzy.org Strona Główna -> Ogłoszenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: