Drodzy Forumowicze,

w tym roku mija 10 lat funkcjonowania forum. Późną wiosną 2005 r. pojawiła się inicjatywa i jej pierwszy, prowizoryczny silnik. Kilka miesięcy później była już nowa domena, serwer, system, grafika, pierwsi użytkowcy, którzy założyli konta i napisali wiadomości. 10 lat to dużo i mało. W skali czasu jaką zwykle operujemy jako archeolodzy to bardzo niewiele. Jeśli jednak uświadomimy sobie, że pierwsze polskie portale internetowe powstały w 1995 roku, można powiedzieć, że połowa tej epoki jest także nasza.

Podsumowując ten okres, bo przecież każda rocznica to czas podsumowań, trzeba zaznaczyć, że zaczynaliśmy jako studenci, w niewielkiej grupie, nieświadomi pojawiających się po drodze trudności, zarówno technicznych, jak i tych życiowych na naszej zawodowej drodze. Obecnie jesteśmy w innym miejscu, z inną wiedzą, umiejętnościami, skupiając uwagę na innej problematyce. Przez ten czas zawsze cieszyły nas wszelkie drobne sukcesy. Forum, wśród archeologów, studentów i sympatyków, dość szybko stało się dynamiczną i rozpoznawalną platformą wymiany informacji. Jako Archeolodzy.org patronowaliśmy kilkunastu mniejszym i większym wydarzeniom wspierając je promocją, miejscem serwerowym czy skromnym banerem na głównej stronie. Forum to jednak przede wszystkim Wy! Serdecznie dziękujemy za wszystkie dyskusje, zarówno te bardzo merytoryczne, zawierające wiele mądrych uwag, praktycznych informacji i odnośników, jak i te emocjonalne w tematach budzących większe kontrowersje.

Przed nami nowy etap. Uznaliśmy, że 10 lat to dobry moment zmianę. Nadchodzi dla nas czas intensywnej pracy nad nową formułą, która zastąpi dotychczasową działalność strony. W najbliższych tygodniach forum zostanie zamknięte, zniknie również dostęp do zawartych treści. Z dużą dozą optymizmu patrzymy w przyszłość, prosimy więc - nie usuwajcie odnośnika do Archeolodzy.org ze swoich zakładek.

Serdecznie dziękujemy za te wspólne 10 lat, życząc Wam pomyślności, spełnienia zawodowego i wielu wspaniałych odkryć. Wierzymy, że to nie koniec naszej wspólnej przygody z archeologią.

Archeolodzy.org

cos o studiach archeologicznych
Idź do strony 1, 2  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Archeolodzy.org Strona Główna -> Studia archeologiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
draconn

PostWysłany: 14 Gru 2008, 0:15    Temat postu: cos o studiach archeologicznych Odpowiedz z cytatem

hej:) planuje zmienic kierunek studiow na archeologie i w zwiazku z tym mam pare pytan. jak wygladaja te studia?? jest na nich ciezko i jak z praca po nich?? jest szansa zalapac sie do pracy przy jakis wykopaliskach czy raczej czeka praca w muzeach itp.??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Strati

PostWysłany: 23 Gru 2008, 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Studia trudne nie są. Za to szalenie ciekawe. W wykopaliskach trzeba obowiązkowo brać udział podczas każdych wakacji.
ania02101

PostWysłany: 24 Gru 2008, 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z pracą jest ciężko i zarobkami też.
Dużo dowiadywałam się na ten temat gdyż sama planowałam te studia Smile Ale zmieniłam zdanie Wink
nefertari

PostWysłany: 21 Lut 2009, 0:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wydaje mi się że zawód archeologa nie jest dla wszystkich. Raczej dla pasjonatów, jak dla kogoś ważne są pieniądze to raczej nie praca dla niego;) chociaż w takiej firmie archeologicznej to podobno nieźle się zarabia, ale ja tam do końca nie wiem. piszę co usłyszałam od znajomych na temat zarobków.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Vapnatak

PostWysłany: 21 Lut 2009, 10:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nefertari napisał(a):
chociaż w takiej firmie archeologicznej to podobno nieźle się zarabia, ale ja tam do końca nie wiem.

Zarabia jak zarabia. Ten kto jest właścicielem firmy archeologicznej może się wypowiedzieć. Wink

vapnatak
werrrronika

PostWysłany: 21 Mar 2009, 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakieś umiejętności specjalne wymagane? Smile
Powrót do góry
Max
Administrator

PostWysłany: 21 Mar 2009, 23:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

werrrronika napisał(a):
Jakieś umiejętności specjalne wymagane? Smile

Zdobywania wiedzy i samodzielnego poszukiwania informacji (nie licz na uniwersalne skrypty czy podreczniki do konkretnych przedmiotow). W dalszej kolejnosci: szybkiego przystosowywania sie do czesto nielatwych warunkow podczas prac terenowych - zarowno fizycznie, jak psychicznie.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
werrrronika

PostWysłany: 22 Mar 2009, 11:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A uzdolnienia manualne, plastyczne? W jakim kierunku to idzie?
Powrót do góry
Vapnatak

PostWysłany: 22 Mar 2009, 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako archeolog musisz umieć dobrze rysować, bo robiąc dokumentację rysujesz obiekty lub zabytki, które sama znajdziesz.

vapnatak
werrrronika

PostWysłany: 22 Mar 2009, 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje za info! Smile
Powrót do góry
Vapnatak

PostWysłany: 22 Mar 2009, 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę bardzo! Smile

vapnatak
Alutka

PostWysłany: 27 Mar 2009, 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze rysować... ale jeśli ktos nie ma takiego talentu, to musi się pożegnać z marzeniami?Smile
Powrót do góry
Vapnatak

PostWysłany: 28 Mar 2009, 8:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, ale jeśli umiesz dobrze kopać, to też będzie dobrze! Smile

vapnatak
zaque

PostWysłany: 29 Cze 2009, 9:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W archeologii licza się przede wszystkim umiejetnosci, checi i zapal do pracy Smile.
odkrywca

PostWysłany: 26 Maj 2011, 15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nefertari napisał(a):
wydaje mi się że zawód archeologa nie jest dla wszystkich. Raczej dla pasjonatów, jak dla kogoś ważne są pieniądze to raczej nie praca dla niego;) chociaż w takiej firmie archeologicznej to podobno nieźle się zarabia, ale ja tam do końca nie wiem. piszę co usłyszałam od znajomych na temat zarobków.

Dobrze napisałaś 'nefertari', ze archeolodzy to pasjonaci i nie kazdy odnajdzie sie w tym zawodzie. Trzeba po prostu lubic, to co sie robi, ale to chyba na kazdym kierunku studiw tak jest. wszystko zalezy od czlowieka, bo jeden potarfi sie zmusic i cos studiowac i potem pracowac w jakiejsc branzy, gdie sie meczy ale pieniadze sa, a drugi nie da rady. Nic na sile- takie jest moje osobiste podejscie. A jesli chodzi o zarobki, to rzeczywiscie wyglada to srednio (info od kolezanki, srudentki archeologii), ale jesli uda sie zalapac np. do pracy za granica, to tam juz to wszystko troche lepiej wyglada. Kolezanka byla poki co na praktykach w austrii i wrocila bardzo zadowolona Smile
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Archeolodzy.org Strona Główna -> Studia archeologiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: