Drodzy Forumowicze,

w tym roku mija 10 lat funkcjonowania forum. Późną wiosną 2005 r. pojawiła się inicjatywa i jej pierwszy, prowizoryczny silnik. Kilka miesięcy później była już nowa domena, serwer, system, grafika, pierwsi użytkowcy, którzy założyli konta i napisali wiadomości. 10 lat to dużo i mało. W skali czasu jaką zwykle operujemy jako archeolodzy to bardzo niewiele. Jeśli jednak uświadomimy sobie, że pierwsze polskie portale internetowe powstały w 1995 roku, można powiedzieć, że połowa tej epoki jest także nasza.

Podsumowując ten okres, bo przecież każda rocznica to czas podsumowań, trzeba zaznaczyć, że zaczynaliśmy jako studenci, w niewielkiej grupie, nieświadomi pojawiających się po drodze trudności, zarówno technicznych, jak i tych życiowych na naszej zawodowej drodze. Obecnie jesteśmy w innym miejscu, z inną wiedzą, umiejętnościami, skupiając uwagę na innej problematyce. Przez ten czas zawsze cieszyły nas wszelkie drobne sukcesy. Forum, wśród archeologów, studentów i sympatyków, dość szybko stało się dynamiczną i rozpoznawalną platformą wymiany informacji. Jako Archeolodzy.org patronowaliśmy kilkunastu mniejszym i większym wydarzeniom wspierając je promocją, miejscem serwerowym czy skromnym banerem na głównej stronie. Forum to jednak przede wszystkim Wy! Serdecznie dziękujemy za wszystkie dyskusje, zarówno te bardzo merytoryczne, zawierające wiele mądrych uwag, praktycznych informacji i odnośników, jak i te emocjonalne w tematach budzących większe kontrowersje.

Przed nami nowy etap. Uznaliśmy, że 10 lat to dobry moment zmianę. Nadchodzi dla nas czas intensywnej pracy nad nową formułą, która zastąpi dotychczasową działalność strony. W najbliższych tygodniach forum zostanie zamknięte, zniknie również dostęp do zawartych treści. Z dużą dozą optymizmu patrzymy w przyszłość, prosimy więc - nie usuwajcie odnośnika do Archeolodzy.org ze swoich zakładek.

Serdecznie dziękujemy za te wspólne 10 lat, życząc Wam pomyślności, spełnienia zawodowego i wielu wspaniałych odkryć. Wierzymy, że to nie koniec naszej wspólnej przygody z archeologią.

Archeolodzy.org

Studia w Poznaniu
Idź do strony 1, 2  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Archeolodzy.org Strona Główna -> Studia archeologiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kish

PostWysłany: 03 Maj 2008, 12:42    Temat postu: Studia w Poznaniu Odpowiedz z cytatem

Witam.

Mam pytanie. Otóż jak wygląda rekrutacja na archeologię na UAM w Poznaniu? Interesuje mnie wszystko: ilość chętnych na miejsce, rozmowa kwalifikacyjna, matura...

Bardzo proszę o pomoc Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ragnar

PostWysłany: 05 Maj 2008, 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to już w rektoratach i na stronach www uczelni takich informacji nie udzielają? Co się z tym światem porobiło... Twisted Evil
nefertari

PostWysłany: 05 Maj 2008, 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
No ja się wybieram na archeologię dopiero za rok ale z tego co wiem to na UAM obecnie nie ma rozmowy kwalifikacyjnej tylko liczą się punkty. Trzeba zdać historię na poziomie rozszerzonym i dowolny przedmiot rozszerzony z którego uzyskało się najwięcej punktów. I to tyle co wiem.Acha i jeszcze jedno w pod koniec stycznia w gazecie wyborczej ukazał się ranking uczelni i tam jest napisane że na UAM na archeologię ostatnio było 125 kandydatów, 50 miejsc, 2,5 osoby na miejsce,max liczba punktów do zdobycia to 400, a osoba która został przyjęta jako ostatnia miała 187 punktów.
Mam nadzieje że się dostaniesz.
Pozdrawiam! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Achaco

PostWysłany: 16 Maj 2008, 18:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O. Bardzo przydatne informacje, którymi i ja również jestem zainteresowana. Dzięki Wink
A na stronie niestety nie ma takich informacji... W ogóle bardzo ogólne są co do rekrutacji. Ponadto w dziekanacie też dostaję sprzeczne informacje Sad
Powrót do góry
daryl

PostWysłany: 28 Cze 2008, 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

można było zdobyć 400 punktów....czyli co historia i dodatkowy przedmiot mnożone razy dwa, czy też polski i język obcy także się liczą. Czyli tak miej więcej trzeba pozdawać na 80% czy więcej?
Powrót do góry
nefertari

PostWysłany: 28 Cze 2008, 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ile punktów się zdobyło z polskiego i angielskiego to oni chyba nie biorą pod uwagę...chyba ta historia i dowolny przedmiot punktowany razy 2 i chyba razy 0,5 gdy jest to poziom podstawowy, ale nie jestem do końca pewna...
Powrót do góry
werrrronika

PostWysłany: 21 Mar 2009, 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Chciałabym odświeżyć ten wątek, gdyż jestem zainteresowana studiami archeologicznymi w Poznaniu. Ostatnio na stronie instytutu znalazło się kilka nowych i przydatnych informacji, jednak mam jeszcze wiele pytań Smile. Dowiedziałam się, że jest 80 miejsc, ale nie wiem ile chętnych. Chciałabym się również dowiedzieć coś o ilości wymaganych punktów z poszczególnych przedmiotów maturalnych i może jakieś ogólne wrażenia i opinie studentów?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedz Smile
Powrót do góry
Max
Administrator

PostWysłany: 21 Mar 2009, 23:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

werrrronika napisał(a):
Chciałabym się również dowiedzieć coś o ilości wymaganych punktów z poszczególnych przedmiotów maturalnych

A masz zamiar mature na okreslana ilosc punktow zdawac? Trzeba sie starac! A ilosc punktow w latach ubieglych zwykle nie jest dobrym wskaznikiem. Archeologia to nie medycyna. Jak sie ma troche checi i oleju w glowie, to dostanie sie nie powinno byc wiekszym problemem.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
werrrronika

PostWysłany: 22 Mar 2009, 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam zamiaru zdawać na określoną ilość punktów, ale ŚREDNI próg punktowy chciałabym znać! po prostu...to chyba nie przestępstwo a daje mi informacje czy moje wymarzone studia są poniekąd na moje możliwości!
Ale cóż...
Powrót do góry
nefertari

PostWysłany: 22 Mar 2009, 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co wiem w poprzednim roku osoba która miała najmniej punktów z kandydatów a się dostała, uzyskała 63 punkty...ale tak jak już Max wspomniał punkty za ubiegłoroczne rekrutacje nie są miarodajne. nie ma ustalonego progu punktowego. to zależy od zdawalności matury w danym roku, ilości chętnych itd. ja w tym roku też się na UAM wybieram więc może spotkamy się na studiach Wink
Powrót do góry
werrrronika

PostWysłany: 22 Mar 2009, 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za info!

Ostatnio zmieniony przez werrrronika dnia 12 Gru 2010, 21:50, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
nefertari

PostWysłany: 22 Mar 2009, 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

historia i geografia rozszerzona, polski i angielski podstawowy...
Powrót do góry
werrrronika

PostWysłany: 23 Mar 2009, 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ja mam podobnie, tylko jeszcze zastanawiam się nad poziomem geografii

Ostatnio zmieniony przez werrrronika dnia 12 Gru 2010, 21:49, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
martyna

PostWysłany: 03 Kwi 2009, 14:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najlepiej sobie sprawdzić wszystko tutaj: http://amu.edu.pl/index.php?linkid=3517 ;]

a co do ilości punktów... na prawdę nie ma sensu się tym przejmować, na moje oko wystarczyło po prostu zdać maturę żeby się dostać.

ogólne wrażenia są takie że jest świetnie i mówi to osoba która do ostatniej minuty się zastanawiała nad złożeniem papierów na archeo a nie jakiś pasjonat od dziecka czy inny zapaleniec Wink
Powrót do góry
werrrronika

PostWysłany: 09 Kwi 2009, 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki za cenne uwagi ((:
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Archeolodzy.org Strona Główna -> Studia archeologiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: