Drodzy Forumowicze,

w tym roku mija 10 lat funkcjonowania forum. Późną wiosną 2005 r. pojawiła się inicjatywa i jej pierwszy, prowizoryczny silnik. Kilka miesięcy później była już nowa domena, serwer, system, grafika, pierwsi użytkowcy, którzy założyli konta i napisali wiadomości. 10 lat to dużo i mało. W skali czasu jaką zwykle operujemy jako archeolodzy to bardzo niewiele. Jeśli jednak uświadomimy sobie, że pierwsze polskie portale internetowe powstały w 1995 roku, można powiedzieć, że połowa tej epoki jest także nasza.

Podsumowując ten okres, bo przecież każda rocznica to czas podsumowań, trzeba zaznaczyć, że zaczynaliśmy jako studenci, w niewielkiej grupie, nieświadomi pojawiających się po drodze trudności, zarówno technicznych, jak i tych życiowych na naszej zawodowej drodze. Obecnie jesteśmy w innym miejscu, z inną wiedzą, umiejętnościami, skupiając uwagę na innej problematyce. Przez ten czas zawsze cieszyły nas wszelkie drobne sukcesy. Forum, wśród archeologów, studentów i sympatyków, dość szybko stało się dynamiczną i rozpoznawalną platformą wymiany informacji. Jako Archeolodzy.org patronowaliśmy kilkunastu mniejszym i większym wydarzeniom wspierając je promocją, miejscem serwerowym czy skromnym banerem na głównej stronie. Forum to jednak przede wszystkim Wy! Serdecznie dziękujemy za wszystkie dyskusje, zarówno te bardzo merytoryczne, zawierające wiele mądrych uwag, praktycznych informacji i odnośników, jak i te emocjonalne w tematach budzących większe kontrowersje.

Przed nami nowy etap. Uznaliśmy, że 10 lat to dobry moment zmianę. Nadchodzi dla nas czas intensywnej pracy nad nową formułą, która zastąpi dotychczasową działalność strony. W najbliższych tygodniach forum zostanie zamknięte, zniknie również dostęp do zawartych treści. Z dużą dozą optymizmu patrzymy w przyszłość, prosimy więc - nie usuwajcie odnośnika do Archeolodzy.org ze swoich zakładek.

Serdecznie dziękujemy za te wspólne 10 lat, życząc Wam pomyślności, spełnienia zawodowego i wielu wspaniałych odkryć. Wierzymy, że to nie koniec naszej wspólnej przygody z archeologią.

Archeolodzy.org

Filmy w osadzone w realiach prehistorycznych ;)
Idź do strony 1, 2  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Archeolodzy.org Strona Główna -> Hydepark
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Max
Administrator

PostWysłany: 02 Mar 2007, 2:49    Temat postu: Filmy w osadzone w realiach prehistorycznych ;) Odpowiedz z cytatem

Na koniec tego roku (badz rok 2008) planowana jest premiera filmu 10 000 BC. Rezyserem jest Roland Emmerich (tworca takich filmow jak Gwiezdne Wrota, Dzień niepodległości czy Patriota). O jego fabule jak narazie wiadomo niewiele. Oto co donoszą na jego temat portale filmowe:

Cytat:
Akcja "10,000 B.C." będzie się działa w czasach prehistorycznych. Opowieść skupi się na młodym łowcy mamutów, który wyrusza w długą podróż przez niezbadane tereny, po to, by uratować swoje wymierające plemię. W czasie swojej wędrówki młody mężczyzna będzie musiał uratować także życie jednego z najbliższych mu ludzi.

Pierwszą wersję scenariusza "10,000 B.C." Emmerich napisał razem z Haraldem Kloserem, autorem muzyki do swojego "Pojutrza". W jednym z udzielnych jakiś czas temu wywiadów Emmerich wyznał, że jednym z założeń fabuły filmu jest zilustrowanie trzech etapów dojrzewania prymitywnego człowieka. Autorem ostatecznej wersji scenariusza jest Robert Rodat nominowany do Oscara scenarzysta "Szeregowca Ryana".

Zdjęcia do "10,000 B.C." realizowane będą w tym roku w RPA i Namibii.

27 lutego 2006
http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=30076

Osobiscie watpie w sukces filmu i w "chwytliwosc" tematu. Obawiam sie, ze autorzy staneli przed wyborem. Albo rzetelne odtworzenie realiow na podstawie znanej nam wiedzy, stworzenie obrazu o cechach dokumentalnych. Albo czysta fikcja rezysterska.. Historia latwa, mila i przyjemna, o przegodach i milosci dla przecietnego "amerykanskiego" widza. Na dzis dzien trudno jednak "gdybac". Poczekamy - zobaczymy. Wink

Jakie sa wasze ulubione filmy w tej konwencji? Very Happy Czy w ogole znacie inne? Very Happy Moze pominmy Flinstonow badz Kiedy kobiety mialy ogony? Very Happy O ile o ostatnim ktos slyszal Razz Ale np. sa takie obrazy jak Walka o ogień czy Klan Niedźwiedzia Jaskiniowego. Co myslicie o sposobie w jaki prezentuja prehistoryczne spoleczności? Na ile mogą nam przybliżyc ich obraz i wzbogacic nasza swiadomość o tamtych czasach?

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Michał
Moderator

PostWysłany: 02 Mar 2007, 10:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli bedzie to kolejny gniot w stylu wspomnianego "Patrioty" czy "Dnia niepodleglosci", to zycze autorowi aby zbankrutowal - przynajmniej niczym juz nas nie bedzie uszczesliwiac. Nie sadze aby film wypalil - odnosze wrazenie ze to bedzie zwykly film sensacyjno - przygodowy, tylko w realiach 10000 lat temu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Cleomayhem

PostWysłany: 02 Mar 2007, 10:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim ulubionym filmem w tej kategorii, jest "Walka o ogień". Jak dla mnie film jest po prostu rewelacyjny. niestety nie widziałam "klanu niedźwiedzia jaskiniowego" /swoja drogą bardzo chciałabym bo przeczytałam całą sagę/. Nasuneło mi się też pewne skojarzenie nieco off topowe: pamiętacie może te wczesne gry komputerowe: "Prehisto 1" i "prehisto 2", czy "Ugh"?
Swoja drogą, ostatnie produkcje "prahistoryczne" niestety bardzo rozczarowały - wystarczy tu wspomnieć chociażby "Rrrrrrrr".
flintstonów oglądałam jak byłam dzieckiem - z tego co pamietam to mnie bardzo bawiły... Nie mam jednak pojęcia jaka byłaby moja reakcja na nie obecnie Very Happy
Z nowych produkcji uważam , że bardzo dobre są : "Troja" i "Kingdom of heaven" - fakt, że osadzone w nieco późniejszych realiach. Co do ich produkcji hollywoodzkiej to myślę, że tutaj działa ona na korzyść, jesli chodzi o walory wizualne tych filmów. /ps. dziś z tego co wiem chyba będzie Troja w tv/
Michał
Moderator

PostWysłany: 02 Mar 2007, 12:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, Prehistoryk wymiatal, ale tylko 1 Very Happy. Przypomnialem sobie ze byl watek prehistoryczny na poczatku ktorejs "Odysei Kosmicznej" (bo bylo ich chyba wiecej niz 1?) Kubricka Smile.
Powrót do góry
Judym
Moderator

PostWysłany: 02 Mar 2007, 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cleomayhem napisał(a):
Z nowych produkcji uważam , że bardzo dobre są : "Troja"

Cleo!! "Troja" to porażka! Produkcja na poziomie mniej więcej Konana Barbarzyńcy. Zresztą pomijając już realia, których w tym filmie poprosty nie ma to naprawdę nie moglem wytrzymać do końca. Jedyne co fajne z tego co pamiętam to scena gwałtu. Był tam gwałt, prawda?

Michał napisał(a):
Przypomnialem sobie ze byl watek prehistoryczny na poczatku ktorejs "Odysei Kosmicznej" (bo bylo ich chyba wiecej niz 1?) Kubricka Smile.

yhm, mnie też się ta scena podobała. Kubrick nakręcił "Odyseję 2001" a Spilberg "Odyseję 2010". Obie uważam za bardzo dobre filmy.

Cleomayhem napisał(a):
Nasuneło mi się też pewne skojarzenie nieco off topowe: pamiętacie może te wczesne gry komputerowe: "Prehisto 1" i "prehisto 2", czy "Ugh"?

Prehistoric był na amigę jeszcze. Bardzo fajna gra, chociaz zawsze miałem problem z wchodzeniem do jaskiń. No i piękna nazwa na grę o epoce kamienia: "Ugh" - to chyba wszystko tłumaczy Twisted Evil

Ostatnio zmieniony przez Judym dnia 03 Mar 2007, 12:12, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Max
Administrator

PostWysłany: 02 Mar 2007, 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jesli bedzie to kolejny gniot w stylu wspomnianego "Patrioty" czy "Dnia niepodleglosci", to zycze autorowi aby zbankrutowal - przynajmniej niczym juz nas nie bedzie uszczesliwiac. Nie sadze aby film wypalil - odnosze wrazenie ze to bedzie zwykly film sensacyjno - przygodowy, tylko w realiach 10000 lat temu.

Wiesz.. Chyba nie mozna nazwc tego gniotem. To subiektywna ocena jak sie domyslam fabuly. Film sie zwrocil i sporo zarobil. Takze widac wiekszosc jednak do gustu przypadl. Pomijam zreszta gusta "amerykanskiej" publicznosci, ale filmom nie mozna odmowic rozmachu czy profesjonalizmu ich wykonania. Swoja droga byly to filmy o ogromnych budzetach, ciekawi mnie ich wykorzystanie przy filmie o epoce kamienia. Tym bardziej, ze zaden z poprzednich raczej nie byl superprodukcja. A swoja droga Patriota mi sie podobal Wink

Co do filmow osadzonych troche pozniej.. Troja ani Krolestwo nie przypadly mi do gustu. Za bardzo amerykanskie jak dla mnie Confused A co powiecie o Aleksandrze? Jak dla mnie najlepszy film o epoce Very Happy

Cleo - klan jaskiniowego niedzwiedzia moge Ci podrzucic, bo mam Wink A ma ktos moze walke o ogien? Very Happy
Michał
Moderator

PostWysłany: 02 Mar 2007, 23:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Max, prosze Cie - to, ze sie zwrocil nie oznacza ze reprezentuje jakis poziom. Dwie w/w pozycje nie stanowily zadnego arcydziela. Ot zwykle, oklepane fabuly - tu ratowanie swiata, tam zemsta na podlym przeciwniku. Tyle ze osadzone w innych niz na ogol realiach. A przepraszam - Independent Day wprowadzil cos nowego?
Powrót do góry
Max
Administrator

PostWysłany: 02 Mar 2007, 23:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mozesz tak genetalizowac.. Ok. Tobie moze sie nie podobac, ale widac kilku milionom ludzi sie jednak podobal.. Poza tym wolalbym zeby co wieczor w TV puszczali filmy tej klasy niz kolejne odcinki M jak milosc Wink

Independence day chyba wniosl jednak troche. Popisowe efekty specjalne. Nie mowiac o wypromowaniu Willa Smitha czy Jeffa Goldbluma.

Jasne, 90% filmow mozna skrytykowac w ten sposob.. Sa przewidywalne, bo maja podobac sie malo wymagajacym widzom..

Niewazne.. Moze jednak wrocmy do tematu.. Confused
Strati

PostWysłany: 03 Mar 2007, 0:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michał napisał(a):
No, Prehistoryk wymiatal, ale tylko 1 Very Happy. Przypomnialem sobie ze byl watek prehistoryczny na poczatku ktorejs "Odysei Kosmicznej" (bo bylo ich chyba wiecej niz 1?) Kubricka Smile.

Przypominam, że Kubrick nakręcił Odyseję na podstawie przegenialnej tetralogii Clarka! I jemu należą się największe brawa Smile A motyw z Olduvai powtarza się jeszcze w ostatnim tomie.

Cytat:
Z nowych produkcji uważam , że bardzo dobre są : "Troja"

Troja. Ładny film. Ale jak można było tak "Iliadę" obedrzeć z jej mitologiczności i baśniowości, wpierając laikom, że to w 100% wydarzenia historyczne?
Judym
Moderator

PostWysłany: 03 Mar 2007, 12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Max napisał(a):
Ok. Tobie moze sie nie podobac, ale widac kilku milionom ludzi sie jednak podobal..

Pamiętam, że kiedy chodzilem jeszcze do podstawówki to przez ładnych parę lat przechodziłem obok wielkiego hasła napisanego sprayem na murze: "Ludzie jedzcie g...no miliony much nie mogą się mylić"

Zgadzam się z Michałem, chociaż muszę dodać, ze sceny batalistyczne w "Patriocie" są doskonale zrobione pod względem merytorycznym.

Ostatnio zmieniony przez Judym dnia 03 Mar 2007, 13:35, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Michał
Moderator

PostWysłany: 03 Mar 2007, 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Judym napisał(a):

Zgadzam się z Michałem, chociaż muszę dodać, ze sceny batalistyczne w "Patriocie" są doskonale zrobione pod względem merytorycznym.

Fakt, nie byly zle.. aczkolwiek rzecz jasna wsrod zgielku bitwy musial sie spotkac Mel Gibson naprzeciw Zlego, aby stoczyc decydujaca walke.. to wszystko popsulo Very Happy.
Powrót do góry
sensemilia

PostWysłany: 08 Lip 2007, 21:46    Temat postu: ...chlip... Odpowiedz z cytatem

Ja się nawet wzruszyłam na "Walce o ogień" kiedy Neandertalczyk i Homo Sapiens przytulali się przy zachodzie słońca (chlip). Któryś z nich był nawet w ciąży... Crying or Very sad
Powrót do góry
Max
Administrator

PostWysłany: 22 Lis 2007, 3:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pojawily sie plakaty i trailery filmu 10.000 BC. Plakat ponizej, a zwiastun do obejrzenia na http://www.10000bcmovie.com/ . Przyznam, ze oczekiwalem ciekawej produkcji, a tu sie kolejne Apocalypto szykuje. Chyba jeszcze mniej spojne z rzeczywistoscia. Poczekamy - zobaczymy - pemiera 14. marca. Swoja droga czy archeologia faktycznie jest tak malo sprzedajna? Trzeba az tak naciagac fakty zeby film byl ciekawy?

Silpion

PostWysłany: 29 Sty 2008, 0:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gniot. Ukazał się już trailer.
http://pl.youtube.com/watch?v=DOBOyfv2YPk
Zdaje się, że oprócz obcych, ludność scyłku paleolitu zwalczała również dinozaury ( 02:08 ).
Powrót do góry
Michał
Moderator

PostWysłany: 29 Sty 2008, 17:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten trailer właściwie wystarczy żeby wiedzieć o co chodzi i jak się skończy. Jedynie nie dopowiedziano czy bohater zaprzyjaźni się z tygrysem pokazanym pod koniec, aczkolwiek IMO to wielce prawdopodobne Very Happy.
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Archeolodzy.org Strona Główna -> Hydepark Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: