Drodzy Forumowicze,

w tym roku mija 10 lat funkcjonowania forum. Późną wiosną 2005 r. pojawiła się inicjatywa i jej pierwszy, prowizoryczny silnik. Kilka miesięcy później była już nowa domena, serwer, system, grafika, pierwsi użytkowcy, którzy założyli konta i napisali wiadomości. 10 lat to dużo i mało. W skali czasu jaką zwykle operujemy jako archeolodzy to bardzo niewiele. Jeśli jednak uświadomimy sobie, że pierwsze polskie portale internetowe powstały w 1995 roku, można powiedzieć, że połowa tej epoki jest także nasza.

Podsumowując ten okres, bo przecież każda rocznica to czas podsumowań, trzeba zaznaczyć, że zaczynaliśmy jako studenci, w niewielkiej grupie, nieświadomi pojawiających się po drodze trudności, zarówno technicznych, jak i tych życiowych na naszej zawodowej drodze. Obecnie jesteśmy w innym miejscu, z inną wiedzą, umiejętnościami, skupiając uwagę na innej problematyce. Przez ten czas zawsze cieszyły nas wszelkie drobne sukcesy. Forum, wśród archeologów, studentów i sympatyków, dość szybko stało się dynamiczną i rozpoznawalną platformą wymiany informacji. Jako Archeolodzy.org patronowaliśmy kilkunastu mniejszym i większym wydarzeniom wspierając je promocją, miejscem serwerowym czy skromnym banerem na głównej stronie. Forum to jednak przede wszystkim Wy! Serdecznie dziękujemy za wszystkie dyskusje, zarówno te bardzo merytoryczne, zawierające wiele mądrych uwag, praktycznych informacji i odnośników, jak i te emocjonalne w tematach budzących większe kontrowersje.

Przed nami nowy etap. Uznaliśmy, że 10 lat to dobry moment zmianę. Nadchodzi dla nas czas intensywnej pracy nad nową formułą, która zastąpi dotychczasową działalność strony. W najbliższych tygodniach forum zostanie zamknięte, zniknie również dostęp do zawartych treści. Z dużą dozą optymizmu patrzymy w przyszłość, prosimy więc - nie usuwajcie odnośnika do Archeolodzy.org ze swoich zakładek.

Serdecznie dziękujemy za te wspólne 10 lat, życząc Wam pomyślności, spełnienia zawodowego i wielu wspaniałych odkryć. Wierzymy, że to nie koniec naszej wspólnej przygody z archeologią.

Archeolodzy.org

Nowy na forum? Przywitaj sie :)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Archeolodzy.org Strona Główna -> Hydepark
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ragnar

PostWysłany: 28 Sty 2008, 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tudzież częstokroć zły sen WSZYSTKICH NAUK HISTORYCZNYCH ;]
Latam se z wykrywaczem

PostWysłany: 29 Sty 2008, 16:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przesadzasz z tymi wszystkimi naukami historycznymi, wiekszym zagrozeniem sa archeolodzy co mają beton zamiat mózgu i do którch nie dociera ze możemy sie na cos przydac. Ci"wielcy archeolodzy" swoimi opiniami a czestokroc obelgami tylko powoduja ze taki poszukiwacz jak ja ukrwa potencjalne stanowiska archeo , tylko z tego powodu ze bedą ciągani po sadach, rewizja w domu i zabiora nawet głupią boratyne. Ot całą prawda.

//Siema tu Moderator..
To nie jest odpowiednie miejsce na tego typu posty. Odsyłam pod następujący adres:

http://archeolodzy.org/forum/viewtopic.php?t=90

Upominam i pozdrawiam
//Michał
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nefertari

PostWysłany: 06 Maj 2008, 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich!
To nie jest mój 1 post na tym forum no ale cóż...umknął mi gdzieś ten temat z powitaniami więc witam się teraz dopiero.
Mam 17 lat , archeologią zajmuję się od 11 roku życia i mam nadzieję zajmować się nią do końca moich dni;) wybieram się na archeologię na UAM no ale to dopiero za rok. moje zainteresowania to przede wszystkim archeologia śródziemnomorska, ale lubię też średniowieczną.W wolnych chwilach zajmuje się szeroko pojętą archeologią. Należę do klubu archeologicznego, stowarzyszenia egiptologicznego, drużyny słowiańskiej i od 5 lat jeżdżę na wykopaliska;)
Pozdrawiam wszystkich!
Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Roksolana

PostWysłany: 24 Maj 2008, 0:44    Temat postu: Witam wszystkich! Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich serdecznie!

Na początku nie mogłam znaleźć miejsca na post powitalny i już zdążyłam zamieścić dwa wpisy.

Jestem archeologiem na emeryturze i chyba nie bardzo pasuję do studenckiego towarzystwa. Pracowałam w muzeum w Chełmie i przy nadzorach archeologicznych, które jeszcze mi się czasem trafiają. Mam wiedzę głównie ze średniowiecza Chełmszczyzny i pogranicza polsko-ruskiego, ale też robiłam dokumentacje z badań ratowniczych i nadzorów w staropolskim Chełmie. Interesuję się także archeologią swojego rodzinnego regionu sieradzkiego i łódzkiego, skąd pochodzę.

Swój profil zawodowy prezentuję na swoim blogu archeologicznym, na który zapraszam. www.archeologia.bitmar.net Będę na nim zamieszczać swoje artykuły z powyższego zakresu. Pierwszy artykuł dotyczy najpiękniejszego miejsca w Chełmie tzw. Górki, które dało początek miastu.

Prowadzę również blog psychologiczny pt. MÓJ PIĘKNY UMYSŁ czyli duchowa biblioterapia www.roksolana.bitmar.net

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam na blogi.

Roksolana
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Strati

PostWysłany: 24 Maj 2008, 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witamy!
catviz

PostWysłany: 31 Maj 2008, 14:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich serdecznie,

Naturalnie zajmuję się archeologią na co dzień i bynajmniej nie leży ona w sferze moich czysto prywatnych zainteresowań, niemniej jednak właściwa mi specjalność nie jest na dzień dzisiejszy objęta programem studiów uniwersyteckich i czas pokaże, czy w przyszłości uda się zmienić ten nieciekawy stan rzeczy. Zajmuję się mianowicie wydobywaniem wiedzy z jej najgłębszych i niejednokrotnie nader cennych pokładów w postaci klasycznych dzieł z zakresu filozofii oraz dyscyplin pokrewnych (w praktyce wszystkich nauk humanistycznych), co jest przedsięwzięciem o tyle doniosłym, że w tym przypadku mamy do czynienia ze swoistym paradoksem - otóż odnośne źródła archeologiczne w swej znakomitej większości zostały już dawno pozyskane i cały czas podlegają stosunkowo łatwemu wydobywaniu, a mimo to zdobyty materiał nie został po dzień dzisiejszy przeanalizowany w zadowalającym stopniu. I choć badacze mojego pokroju znajdują się, w odróżnieniu od pozostałych archeologów, w szczególnie komfortowej sytuacji - albowiem niezbędny materiał zwykle nie jest zakopany głęboko pod ziemią i jest dostępny na wyciągnięcie ręki - to jednak wciąż brak konkluzywnych ustaleń teoretycznych, które fundowałyby nową poddyscyplinę i co gorsza nie ma zbyt wielu osób skłonnych ją uprawiać. Wobec tego zachęcam do zajmowania się tą eksperymentalną gałęzią archeologii równolegle z jej tradycyjną postacią, co w dalszej perspektywie pozwoli dokonać przełomu na miarę Jacquesa Bouchera de Crevecoeura de Perthesa Wink
Powrót do góry
Roksolana

PostWysłany: 31 Maj 2008, 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witamy na naszym forum!

Nie bardzo rozumiem, czym się w konsekwencji zajmujesz? Czy archeologią i jej klasycznymi metodami wykopaliskowymi, czy historią filozofii, studiując teksty dzieł starożytnych filozofów?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
catviz

PostWysłany: 31 Maj 2008, 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozwoliłem sobie na dość daleko idące poszerzenie definiensa przypisanego standardowo do pojęcia archeologii, wobec czego - na mocy mojej arbitralnej definicji - pytanie automatycznie znika, bowiem popadnia pod nią absolutnie wszystko Wink Odpowiadając zaś nieco poważniej, z archeologią w jej zwyczajnym rozumieniu nie mam nic wspólnego w wymiarze instytucjonalnym, jednakże osoby zajmujące się filozofią mają szerokie zainteresowania ex definitione (choć niekoniecznie należy ten fakt wartościować) i prędzej czy później, z uwagi na specyficzną naturę filozofii, ich ciekawość po prostu nie jest w stanie gdziekolwiek spocząć. Nie ma zatem powodu, by nie otrzeć się również o archeologię. Naturalnie nie może być tu mowy o powierzchownej erudycji, czymś, co starożytni Grecy oddawali przez swoje pojęcie "wielowiedztwa" (polimatheie) i w związku z tym rozpiętość zainteresowań w żadnym wypadku nie wiąże się z jakimikolwiek roszczeniami kompetencyjnymi; innymi słowy chodzi wyłącznie o to, że filozofowie stykają się praktycznie z każdą dyscypliną naukową, a przy tym nie chcąc - i nade wszystko nie mając takiego prawa - wydawać sądu na każdy możliwy temat. Osobiście wolałbym nie mówić o "studiowaniu" dzieł filozoficznych (bądź czegokolwiek innego), jako że źródłosłów tego czasownika został w praktyce unicestwiony i słowo "studiowanie" w dzisiejszych czasach nie kojarzy się już z tym, co denotuje łacińskie studeo, -ere, -ui.
Powrót do góry
Szabelka

PostWysłany: 03 Cze 2008, 23:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(*podlizywanie mode on*)
Witam wszystkich szanownych uzytkownikow forum; >
(*podlizywanie mode off*)
Tak na prawde, to dziwnie sie czuje na tym forum, moze dlatego, ze niestety nie jestem (ewentualnie "jeszcze") archeologiem (ale planuje w niedalekiej, mam nadzieje, przyszlosci zostac;) Coz tu o sobie... Jak na spowiedzi;p jestem uczennica klasy drugiej liceum;p
Interesuje sie historia, sztuka, historia sztuki, kynologia, ogolnie biologia, rysuje; >
Mam nadzieje, ze zbytnio nie bede naprzykrzala sie uzytkownikom tego forum;) traktuje je m.in. jako cenne zrodlo informacji, ktore mam nadzieje pomoze mi zostac archeologiem.
Pozdrowienia dla Wszystkich; >
Powrót do góry
Monsieur Joseph

PostWysłany: 07 Sie 2008, 15:21    Temat postu: Witam Odpowiedz z cytatem

Witam nazywam się Dawid, lat mam 20 a mowia na mnie "Joseph" i od 1 pazdziernika bede studiowac Archeologie na Uniwersytecie Gdanskim.

Interesuje sie :
- historia, religia, polityka
Lubie :
- muzyke, filmy, gry komputerowe, jedzenie
Od czasu do czasu :
- mam ochote isc i sie "zabawic"

Powiem ( napisze ) bylem juz na wielu forach, kilka wspoltworzylem ale tutaj czuje sie jak prawdziwy "osesek" Smile moze dlatego, ze dopiero zaczynam studia archeologiczne ? A tutaj juz prawdziwy archeologiczny "estblishment" ( bez cienia ironii ). Wiem, ze zostanie archeologiem to kwestia nie latwa, ale jak sie nie uda ( a udac sie uda to wiem ) zostane ewentualnie straznikiem miejskim Wink
Deras

PostWysłany: 29 Wrz 2008, 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich Forumowiczów!
Mam na imię Michał, lecz wszyscy zwą mnie Deras. Jestem studentem II roku archeologii na UMK w Toruniu. Epoki, które mnie interesują to zwłaszcza okres wpływów rzymskich (od czasu, kiedy kopałem "Rzym" na pierwszych praktykach), wczesne średniowiecze oraz II wojna światowa (militaria!). Reszta zainteresowań ujęta w profilu Wink.
Serdecznie pozdrawiam!
werrrronika

PostWysłany: 21 Mar 2009, 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, weronika

Ostatnio zmieniony przez werrrronika dnia 12 Gru 2010, 21:48, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
pollowarek

PostWysłany: 15 Maj 2009, 0:26    Temat postu: kandydat Odpowiedz z cytatem

witam. mam na imie Bogdan, jestem tegorocznym maturzystą. mam pytanie czy na archeologie na UW łatwo się dostać?zdawałem geografię rozszerzoną i szczerze to słabo mi poszło (no ale mogłem się uczyć,Razz).da radę?
Powrót do góry
Max
Administrator

PostWysłany: 15 Maj 2009, 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witamy, witamy. Zajrzyj do dzialu "studia", moze znajdziesz tam odpowiedz: http://www.archeolodzy.org/forum/Studia-archeologiczne-vf22.html . Poza tym latwo, czy trudno, jest kwestia subiektywna, a progi punktowe kazdego roku sie wahaja... Poczekasz jeszcze miesiac to sie okaze:) Powodzenia
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ZoŚkA

PostWysłany: 31 Sie 2009, 18:51    Temat postu: Witam :) Odpowiedz z cytatem

Mam na imie Magda, ale wszyscy zwą mnie ZoŚkA (po babci;) Nie za bardzo wiem czy tutaj pasuję, prawdę mówiąc. A to dlatego, że mam tylko 15 lat i od niedawna interesuje się archeologią. Głównym powodem dla którego tutaj napisałam jest to, że mam nadzieje, że pomożecie mi w jednej sprawie. Otóż potrzebne mi są strony na których są podstawowe wiadomości o archeologi, np. daty których nie wypadało by nie znać i odkrywcy, itd. Najbardziej interesuje mnie archeologia śródziemnomorska. Na wszystkich stronach są aktualne wydarzenia, a ja potrzebuje tych mniej... Very Happy Z góry dziękuję za okazaną pomoc przy szukaniu Wink
Pozdrawiam:)
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Archeolodzy.org Strona Główna -> Hydepark Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

Skocz do: