Drodzy Forumowicze,

w tym roku mija 10 lat funkcjonowania forum. Późną wiosną 2005 r. pojawiła się inicjatywa i jej pierwszy, prowizoryczny silnik. Kilka miesięcy później była już nowa domena, serwer, system, grafika, pierwsi użytkowcy, którzy założyli konta i napisali wiadomości. 10 lat to dużo i mało. W skali czasu jaką zwykle operujemy jako archeolodzy to bardzo niewiele. Jeśli jednak uświadomimy sobie, że pierwsze polskie portale internetowe powstały w 1995 roku, można powiedzieć, że połowa tej epoki jest także nasza.

Podsumowując ten okres, bo przecież każda rocznica to czas podsumowań, trzeba zaznaczyć, że zaczynaliśmy jako studenci, w niewielkiej grupie, nieświadomi pojawiających się po drodze trudności, zarówno technicznych, jak i tych życiowych na naszej zawodowej drodze. Obecnie jesteśmy w innym miejscu, z inną wiedzą, umiejętnościami, skupiając uwagę na innej problematyce. Przez ten czas zawsze cieszyły nas wszelkie drobne sukcesy. Forum, wśród archeologów, studentów i sympatyków, dość szybko stało się dynamiczną i rozpoznawalną platformą wymiany informacji. Jako Archeolodzy.org patronowaliśmy kilkunastu mniejszym i większym wydarzeniom wspierając je promocją, miejscem serwerowym czy skromnym banerem na głównej stronie. Forum to jednak przede wszystkim Wy! Serdecznie dziękujemy za wszystkie dyskusje, zarówno te bardzo merytoryczne, zawierające wiele mądrych uwag, praktycznych informacji i odnośników, jak i te emocjonalne w tematach budzących większe kontrowersje.

Przed nami nowy etap. Uznaliśmy, że 10 lat to dobry moment zmianę. Nadchodzi dla nas czas intensywnej pracy nad nową formułą, która zastąpi dotychczasową działalność strony. W najbliższych tygodniach forum zostanie zamknięte, zniknie również dostęp do zawartych treści. Z dużą dozą optymizmu patrzymy w przyszłość, prosimy więc - nie usuwajcie odnośnika do Archeolodzy.org ze swoich zakładek.

Serdecznie dziękujemy za te wspólne 10 lat, życząc Wam pomyślności, spełnienia zawodowego i wielu wspaniałych odkryć. Wierzymy, że to nie koniec naszej wspólnej przygody z archeologią.

Archeolodzy.org

Najwieksze wpadki w studenckiej/archeologicznej karierze:)))
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Archeolodzy.org Strona Główna -> Hydepark
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chasechemui

PostWysłany: 16 Gru 2006, 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście jakiś większych wpadek nie miałem. Noo wiadomo jakieś małe wtopy na egzaminach itp. miałem ale to nic ciekawego. Natomiast słyszałem ciekawą angdotę (autentyczną). podczas praktyk zerowych prowadzący poprosił studenta aby ten przyniósł mu łatę.
Ten przyniósł... ale teodolit.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Strati

PostWysłany: 16 Gru 2006, 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja znam takiego, który na słowo "łata" pobiegł do busa po... dywanik Laughing
Tizoc

PostWysłany: 27 Gru 2006, 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chasechemui napisał(a):
podczas praktyk zerowych prowadzący poprosił studenta aby ten przyniósł mu łatę.
Ten przyniósł... ale teodolit.

Zapomniales dodac ze ten czlowiek pracuje dzisiaj w naszym instytucie Embarassed
P.S. Juz rozroznia late od teodolitu Wink
Powrót do góry
chasechemui

PostWysłany: 27 Gru 2006, 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zapomniales dodac ze ten czlowiek pracuje dzisiaj w naszym instytucie
P.S. Juz rozroznia late od teodolitu

Hmm to chyba mówimy o różnych osobach. Ta o której ja mówiłem nie skończyła archeo (choc możliwe, że wciąż studiuje po drugim podejściu). Naepwno jednak nie pracuje w IA UJ.
Powrót do góry
Michał
Moderator

PostWysłany: 27 Gru 2006, 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwazajcie bo nie wiadomo, moze nas tu kadra inwigiluje Smile.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Strati

PostWysłany: 27 Gru 2006, 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że mogą nieskojarzyć nicków ;]
Użydkownik

PostWysłany: 05 Sty 2007, 22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michał napisał(a):
Uwazajcie bo nie wiadomo, moze nas tu kadra inwigiluje Smile.

Sądze, że mają lepsze rzeczy do roboty, a wspominając o wpadkach, to praca Michała na wykopie to jedna wielka wpadka... Twisted Evil

Pozdrawiam wszystkich zacnych braci w naszej krzemiennej niedoli staropolskim okrzykiem.... Już dobrze wiecie jakim Cool
Powrót do góry
Kruczek

PostWysłany: 05 Sty 2007, 23:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Judym napisał(a):
Ja z kolei byłem świadkiem eksploracji całkiem fajnego klucze gotyckiego. Niestety w wyniku naszych działań została z niego piękna papka. Rozpacz zapanowała w naszych szeregach.

Drogi Judymie! Kwestę tego, że przełamany wpół klucz to dla Ciebie "piękna papaka" zrzucam na karb waszego męskiego upośledzenia w zauważaniu szczegółów Wink Wink Wink

Jaśnie Oświecony Michale! Wink
A konspiracja XY raczej nie pomogła Sad niestety, nie tylko bezpośrednio zaineresowani wiedzą, o kim mowa. Myślę, że odrobina dyskrecji jeszcze nikomu nie zaszkodziła...

Pozdrawiam,
Kruk
Powrót do góry
Max
Administrator

PostWysłany: 06 Sty 2007, 0:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przenioslem do Hydeparku. Varia zostaje zarezerwowane dla bardziej "naukowych" tematow. Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Judym
Moderator

PostWysłany: 06 Sty 2007, 0:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kruczek napisał(a):

A konspiracja XY raczej nie pomogła Sad niestety, nie tylko bezpośrednio zaineresowani wiedzą, o kim mowa. Myślę, że odrobina dyskrecji jeszcze nikomu nie zaszkodziła...

Pozdrawiam,
Kruk

XY to moje dzieło. Nasz vunderkollege Michał napisał pełne imię i nazwisko.
Michał
Moderator

PostWysłany: 06 Sty 2007, 2:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, podalem, jak na forum bylm ja, Ty i Max Smile.
Powrót do góry
Cleomayhem

PostWysłany: 06 Sty 2007, 2:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no dobra.... z resztą i tak jesli jestesmy w jakimś stopniu inwigilowani, to nie ma czego ukrywać...
Wspomnę o jeszcze jednej historii z serii wpadek. Niedawno na wykopie /tzn latem/, przytrafił mi się wypadek, po którym wcale mi nie było do śmiechu...
Podczas jednego z upalnych dni, już pod koniec wykopalisk, wyciągałam parasol, aby zrobić cień do zdjęcia. Tak niefortunnie się zdarzyło, że ów parasol stanowił cień dla pewnego dość delikatnego i cholernie drogiego sprzętu pomiarowego. No cóż. Nie było wyjścia zdjęcie trzeba było zrobić.
W momencie kiedy wyciągałam parasol ze stojaka, wiatr tak niefortunnie powiał, że nieco mi sie omsknął, i kątem oka widze, że ów sprzęt (total station) leci wprost na ziemię.

.... minutę później stałam w dość dziwnej pozycji. Z parasolem w jednej ręce, a drugą trzymałam Leicę 10 cm nad ziemią... Refleks zadziałał i uchwyciłam w zasadzie w ostaniej chwili. Na szczęście obyło się bez dalszych jakiś reperkursji. Ustawiliśmy sprzęt od nowa i wszystko chodziło ok.
Całą sytuację widział również prowadzący te wykopaliska. Nie powiedział ani słowa... A ja wykonywałam dalej swą robotę, na wszelki wypadek nie zbliżając sie do totalki do końca dnia...
Judym
Moderator

PostWysłany: 06 Sty 2007, 2:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cleomayhem napisał(a):

Całą sytuację widział również prowadzący te wykopaliska. Nie powiedział ani słowa... A ja wykonywałam dalej swą robotę, na wszelki wypadek nie zbliżając sie do totalki do końca dnia...

do prowadzącego pewnie też nie Wink
Filimer

PostWysłany: 25 Sty 2007, 23:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pierwsze praktyki pojechaliśmy na Węgry kopać sondaże na stanowisku paleolitycznym. Jak prof. J.K. zobaczył mój profil, to sam mi go przyciął jak należy....

Wydobywanie odnalezionych w wyniku poszukiwań przedmiotów zabytkowych z ziemi traktowane jest jako nielegalne wykopaliska i naruszenie mienia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bladaczka

PostWysłany: 08 Lut 2007, 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no niezłe historie tu dochodzą... od szacownych krakowian ciekawych rzeczy się dowiaduję...
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Archeolodzy.org Strona Główna -> Hydepark Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: