Drodzy Forumowicze,

w tym roku mija 10 lat funkcjonowania forum. Późną wiosną 2005 r. pojawiła się inicjatywa i jej pierwszy, prowizoryczny silnik. Kilka miesięcy później była już nowa domena, serwer, system, grafika, pierwsi użytkowcy, którzy założyli konta i napisali wiadomości. 10 lat to dużo i mało. W skali czasu jaką zwykle operujemy jako archeolodzy to bardzo niewiele. Jeśli jednak uświadomimy sobie, że pierwsze polskie portale internetowe powstały w 1995 roku, można powiedzieć, że połowa tej epoki jest także nasza.

Podsumowując ten okres, bo przecież każda rocznica to czas podsumowań, trzeba zaznaczyć, że zaczynaliśmy jako studenci, w niewielkiej grupie, nieświadomi pojawiających się po drodze trudności, zarówno technicznych, jak i tych życiowych na naszej zawodowej drodze. Obecnie jesteśmy w innym miejscu, z inną wiedzą, umiejętnościami, skupiając uwagę na innej problematyce. Przez ten czas zawsze cieszyły nas wszelkie drobne sukcesy. Forum, wśród archeologów, studentów i sympatyków, dość szybko stało się dynamiczną i rozpoznawalną platformą wymiany informacji. Jako Archeolodzy.org patronowaliśmy kilkunastu mniejszym i większym wydarzeniom wspierając je promocją, miejscem serwerowym czy skromnym banerem na głównej stronie. Forum to jednak przede wszystkim Wy! Serdecznie dziękujemy za wszystkie dyskusje, zarówno te bardzo merytoryczne, zawierające wiele mądrych uwag, praktycznych informacji i odnośników, jak i te emocjonalne w tematach budzących większe kontrowersje.

Przed nami nowy etap. Uznaliśmy, że 10 lat to dobry moment zmianę. Nadchodzi dla nas czas intensywnej pracy nad nową formułą, która zastąpi dotychczasową działalność strony. W najbliższych tygodniach forum zostanie zamknięte, zniknie również dostęp do zawartych treści. Z dużą dozą optymizmu patrzymy w przyszłość, prosimy więc - nie usuwajcie odnośnika do Archeolodzy.org ze swoich zakładek.

Serdecznie dziękujemy za te wspólne 10 lat, życząc Wam pomyślności, spełnienia zawodowego i wielu wspaniałych odkryć. Wierzymy, że to nie koniec naszej wspólnej przygody z archeologią.

Archeolodzy.org

Identyfikacja kamiennych narzędzi
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Archeolodzy.org Strona Główna -> Identyfikacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wisniewski krzysztof

PostWysłany: 27 Lut 2011, 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

byc moze w najblizszty czasie wkleje pare zdjec moich znalezisk z epoki kamiennej (hiszpania ,prowincja cordoba,miasto baena,poludnie hiszpanii andaluzja)tereny bardzo bogate w tego typu artefakty,oraz jaslinie w sasiednich miejscowosciach miedzy innymi CABRA. na razie nie moge sie skonsultowac z tutejszymi archeologami poniewasz prowadza prace w TORRE PAREDONES(forteca z epoki imperium romanum)a jestem zdania najsampierw konsultacja i klasyfikacja a dopiero pozniej ewentualne zdjecia.moge dodac ze wedlug mnie znalazlem obozowisko sezonowe z epoki minimum neolit(sceptycznie myslac) od zatrzesienia fragmentow ceramiki na pierwszy rzut oka i nawet dla laika jest to ceramika antyczna miejsce?wawoz dawmo wyschnietej rzeki po obu stronach wysokie wzniesienia wapienne za wyjatkiem ostatnich20 metrow ujscia tej rzeki gdzie sciana tego wawozu jest z wyschnietego blota.(opis bardzo nie fachowy ale choc troche przyblizajacy warunki i miejsce) a wiec zakres wystepowania bardzo duzej ilosci ceramiki oraz narzedzi kamiennych jest zawezony od 15do 25-30 metrow(andaluzia jest praktycznie cala jednym wielkip polem drzew oliwnych rowniez te domniemane koryto rzeki porastaja ,,oliwki"Z GORY MOWIE ZE NARZEDZIA JAK I CERAMIKA ZOSTALY TYLKO I WYLACZNIE WYZBIERANE PRZEZE MNI BEZ UZYCIA JAKICHKOLWIEK NARZEDZI CZY ROZKOPYWANIU MIEJSCA.dodam jeszcze ze narzedzia te maja wyrazna obrobke intencjonalna,znalazlem rowniez ochre oraz wiele kosci a w zasadzie kawalkow drobnych zwierzat jak i kawalek rogu (moze jelenia) podsumowujac miejsce to nosi wyrazne znamiona bytnosci neolitycznych lowcow. obiecuje zdjecia w przyszlym miesiacu. jeszcze jedno sprostowanie odnosnie ceraniki a w zasadzie jej fragmentow to te dwa spore kartony zostaly zebrane wylacznie z powodu ochrony przed ludzmi oraz ciagnikami.dzieki bardzo pozdrawiam serdecznie i sorki za bledy ortograficzne tekst muj jest prawie w calosci podkreslony na czerwono Fryc77
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
olek

PostWysłany: 27 Lut 2011, 18:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fryc w tej Hiszpanii sie bezproduktywnie wypalasz może w końcu dostaniesz stanowisko śmieciarza bądz cierpliwy,nie obrażaj sie ze tak pisze bo czytam wszystkie skorupy i kamienie zbierasz ooooo skalniaki możesz im robić w ogródkach z zebranych kamieni,ja przedstawiłem fotke jednego kamienia wysmiali mnie i tyle ale nie oszukali
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wisniewski krzysztof

PostWysłany: 28 Lut 2011, 2:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spoko olek nie obrazam sie tez masz prawo do swojej opinii,jesli chodzi o produktywnosc czy tez jej brak to zapewniam Cie jestem tu ,,liderem"jak kazdy z reszta polak tu cenia takich ludzi a stanowisko smieciarza to bardzo dochodowa fucha niestety szans na ten etat nie mam poniewaz tu trzeba miec niezle znajomosci aby sie zalapac ooooo te skalniaki jesli chodzi to ty musialbys mi przeslac pare tych swoich skarbow moze bysmy zrobili niezly interes(wez przyklad ze Zbyszek 146 on jest prawdziwym pasjonatem i jaka kolwiek krytyka wobec jego znalezisk nie oslabia go ani demobilizuje do dalszych poszukiwan a wrecz przeciwnie .powiedziane jest ze czlowiek na bledach sie uczy a to co robi wyzej wymieniony gosc,ja i wielu wielu innych to w pewnym sensie powolanie niektorzy zbieraja znaczki(filatelisci)inni znowu kleja mobele a niektozy siedza na murze pija piwo i pala lolki to kwestia wyboru ja tego nie dyskryminuje,jestem tu nowy i chce sie tylko czegos dowiedziec choc poczadki mialem rozne jak kazdy dzieciak paleontologia nastolatek egiptologia az w koncu ewoluowalem do stanu obecnego i zapewniam zeszlem z drzewa.pozdrawiam Cie naprawde serdecznie i zycze owocnych poszukiwan pamietaj ze ,,jesli nie dzis to jutro na cos trafisz" i przeczytamy w gazetach o twoich sukcesach az nam amatorom wszystkim szczenki poopadaja! HEY trzymaj sie cieplo bo w polsce mroz
Powrót do góry
olek

PostWysłany: 28 Lut 2011, 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie chodze za kamieniami jak Zbyszek ,podczas uprawy pola maszyny zbierają oprócz ziemniaków różne kamienie czasami przywozi sie kamienie na podwórko i idą te kamienie na posadzki fundamenty do betonu,niekiedy wysypuje sie w dziure na polnej drodze ,taki jest zywot polnych kamieni na wsi,pod koniec marca bede orał pole to może coś znajde jeśli ziemia sie rozmrozi hehehe
Powrót do góry
wisniewski krzysztof

PostWysłany: 28 Lut 2011, 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

olek... wszystko super jednakze nie sadze aby ta strona zostala zalozona do celow komunikowania sie z kimkolwiek tylko dla tego aby sobie z kims poklikac z calym szacunkiem ale chodzi tu wylacznie o wiedze apropos kamieni to chodzi Ci o artefakty czyli narzedzia kamienne poddane obrobce wykorzystywane przez zarowno Twoich jak i moich przodkow do i nie tylko celow lowieckich. od ,,kamieni"do internetu i ekspansji w kosmos,tzw ewolucja.prosze nie odpowiadaj na ten wpis. pozdrawiam naprawde cieplo i bez odbioru ok.
Powrót do góry
Kryształ

PostWysłany: 11 Wrz 2013, 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W związku, że chcę coś Wam pokazać - oto pokazuję. I pytanie czy sądzicie że ów kamień miał w swej dłoni jakiś człowiek i nadał mu taki kształt? http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ce91cd15ca9fd8c5.html http://www.fotosik.pl/u/krysztalzelow/zdjecie/11/album/1502223
Powrót do góry
A.Kiton

PostWysłany: 12 Wrz 2013, 3:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kryształ napisał(a):
W związku, że chcę coś Wam pokazać - oto pokazuję. I pytanie czy sądzicie że ów kamień miał w swej dłoni jakiś człowiek i nadał mu taki kształt? http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ce91cd15ca9fd8c5.html http://www.fotosik.pl/u/krysztalzelow/zdjecie/11/album/1502223

Wg mnie natura

----------------------------------------
http://www.nihilum.republika.pl/index.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MaciekC

PostWysłany: 01 Lut 2014, 23:12    Temat postu: Kamień o ciekawym kształcie Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.
Niedawno odwiedziłem kolege Krzysztofa w Co Tipperary Irlandia i zrobiłem tam trzy zdjęcia pewnego kamienia. Zaintrygował nas jego kształt.
Czy może to być jakieś narzędzie?

http://imageshack.com/a/img542/1176/o8bd.jpg
http://imageshack.com/a/img703/4048/y720.jpg
http://imageshack.com/a/img837/6026/p2x7.jpg

dziekuje
pozdrawiam
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Archeolodzy.org Strona Główna -> Identyfikacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Strona 10 z 10

Skocz do: