Drodzy Forumowicze,

w tym roku mija 10 lat funkcjonowania forum. Późną wiosną 2005 r. pojawiła się inicjatywa i jej pierwszy, prowizoryczny silnik. Kilka miesięcy później była już nowa domena, serwer, system, grafika, pierwsi użytkowcy, którzy założyli konta i napisali wiadomości. 10 lat to dużo i mało. W skali czasu jaką zwykle operujemy jako archeolodzy to bardzo niewiele. Jeśli jednak uświadomimy sobie, że pierwsze polskie portale internetowe powstały w 1995 roku, można powiedzieć, że połowa tej epoki jest także nasza.

Podsumowując ten okres, bo przecież każda rocznica to czas podsumowań, trzeba zaznaczyć, że zaczynaliśmy jako studenci, w niewielkiej grupie, nieświadomi pojawiających się po drodze trudności, zarówno technicznych, jak i tych życiowych na naszej zawodowej drodze. Obecnie jesteśmy w innym miejscu, z inną wiedzą, umiejętnościami, skupiając uwagę na innej problematyce. Przez ten czas zawsze cieszyły nas wszelkie drobne sukcesy. Forum, wśród archeologów, studentów i sympatyków, dość szybko stało się dynamiczną i rozpoznawalną platformą wymiany informacji. Jako Archeolodzy.org patronowaliśmy kilkunastu mniejszym i większym wydarzeniom wspierając je promocją, miejscem serwerowym czy skromnym banerem na głównej stronie. Forum to jednak przede wszystkim Wy! Serdecznie dziękujemy za wszystkie dyskusje, zarówno te bardzo merytoryczne, zawierające wiele mądrych uwag, praktycznych informacji i odnośników, jak i te emocjonalne w tematach budzących większe kontrowersje.

Przed nami nowy etap. Uznaliśmy, że 10 lat to dobry moment zmianę. Nadchodzi dla nas czas intensywnej pracy nad nową formułą, która zastąpi dotychczasową działalność strony. W najbliższych tygodniach forum zostanie zamknięte, zniknie również dostęp do zawartych treści. Z dużą dozą optymizmu patrzymy w przyszłość, prosimy więc - nie usuwajcie odnośnika do Archeolodzy.org ze swoich zakładek.

Serdecznie dziękujemy za te wspólne 10 lat, życząc Wam pomyślności, spełnienia zawodowego i wielu wspaniałych odkryć. Wierzymy, że to nie koniec naszej wspólnej przygody z archeologią.

Archeolodzy.org

Kategorie, aktualizacje
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Archeolodzy.org Strona Główna -> Uwagi i propozycje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Max
Administrator

PostWysłany: 31 Paź 2006, 16:28    Temat postu: Kategorie, aktualizacje Odpowiedz z cytatem

Jak Wam się podoba wstępny podział na kategorie? Macie jakieś propozycje na kolejne lub uwagi do obecnie istniejących?

Ostatnio zmieniony przez Max dnia 11 Gru 2006, 5:18, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Judym
Moderator

PostWysłany: 31 Paź 2006, 17:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

można było by pomyśleć o galerii. Poza tym jak na razie super, tylko postów przydałoby się więcej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Michał
Moderator

PostWysłany: 31 Paź 2006, 17:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Postów więcej, czyli jakiekolwiek posty oprócz naszych. Mysle ze możnaby porozwieszać plakaty po instytucie. Tak poza tym to podział dobry.. jeśli lud by wyraził chęć to możnaby podzielic epokę kamienia na paleolit, mezolit, neolit. Ale ja wiem czy ktokolwiek będzie tam pisał? Smile.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Max
Administrator

PostWysłany: 31 Paź 2006, 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co myslicie zeby dodac cala zakladke historia? a w niej skromny podzial na Polski i powszechna? ale to i tak z czasem.. jak juz troche postow bedzie Wink
Max
Administrator

PostWysłany: 02 Lis 2006, 2:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodalem nowy dzial - stanowiska w Polsce Very Happy

i nowa emotikone: :indy:

Very Happy
Michał
Moderator

PostWysłany: 07 Gru 2006, 0:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i wyrzuciles emotke Indiany Jonesa Sad
Powrót do góry
Max
Administrator

PostWysłany: 07 Gru 2006, 1:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michał napisał(a):
No i wyrzuciles emotke Indiany Jonesa Sad

Ano wyrzucilem bo sie troche rozjezdzalo okienko z emotami Confused moze je troche przerobie bo mam pare emot do dodania.. ale to na spokojnie.. z czasem.. sa wazniejsze rzeczy Very Happy

Poza tym mysle nad pewnymi zmianami w kategoriach: Wystawy i konferencje oraz Recenzje i relacje. Prawdopodobnie pod informacja o wystawa czy konferencja beda sie pojawialy komentarze na jej temat.. moze to wrzucic do jednego worka? Confused

EDIT: Jak powiedzialem tak zrobilem Wink

Ostatnia sprawa.. Milo mi poinformowac ze napisalismy juz ponad 100 postow! Very Happy Nastepnym razem swietujemy 1000! Very Happy Mam nadzieje, ze nie bedzie trzeba dlugo czekac Very Happy Oczywiscie zaznaczam, ze nie liczy sie ich ilosc a jakosc! Wink
Max
Administrator

PostWysłany: 11 Gru 2006, 5:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ech.. pozna noc a ja jeszcze babram sie z php'em.. Wink

Chcialem poinformowac, ze mozna juz dodawac avatary (emblematy) z dysku. Przypominam o max. wymiarach 80 x 80 px i rozmiarze 6 kb.

Mam nadzieje ze wszystko bedzie ok Very Happy Jesli jednak pojawia sie jakies problemy prosze o kontakt Very Happy
Cleomayhem

PostWysłany: 11 Gru 2006, 12:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki max za powyższe:D
mam tu jedna propozycje a propos kategorii. chodzi mi tu o stanowiska w Polsce. Może by dodać stanowiska w Polsce i na świecie. Znam kilka fajnych stron o różnych stanowiskach niestety nie z terenu Polski, chciałabym zamieścić do nich linki, niestety boję się popieprzyc kategorie i nie wiem czy na przykład zamieścić je na stronie kamienia czy na stronie stanowisk. Very Happy
Max
Administrator

PostWysłany: 11 Gru 2006, 17:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodawaj smialo! Najwyzej sie przeniesie. Wink

A swoja droga zmienililem to.. Teraz jest Stanowiska w Polsce i na swiecie . Very Happy Tak bedzie praktyczniej.
Michał
Moderator

PostWysłany: 12 Gru 2006, 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowa pozycja w bibliotece - nikomu chyba nie musze przedstawiac, ale prosze o komentarze Smile. Postaram sie nieco zapelnic ten dzial, prosze tez Was o zamieszczanie opisow ulubionych ksiazek z dziedziny archeologii Smile.
Powrót do góry
Max
Administrator

PostWysłany: 13 Gru 2006, 4:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwiekszylem rozmiar skrzynki systemu prywatnych wiadomosci bo wiadomosci mogly nie dochodzic - moja mi sie zapychala i stwierdzilem ze jest za malo miejsca Wink . Teraz mozna miec po 20 wiadomosci w skrzynce, 20 w zapisanych i 20 w wyslanych. Powinno wystarczyc Very Happy

Skrzynka wymaga jeszcze paru poprawek - nazw folderow, ikon i paska zapelnienia. Zajme sie tym w najblizszym czasie Wink .
chasechemui

PostWysłany: 16 Gru 2006, 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam propozycję oby zmienić nazwę działu Archeologia klasyczna na śródziemnomorska lub zrobienie dwóch działów Klasyczna (tj. Rzym i Grecja) oraz Bliski Wschód.

Jeszcze jedna kwestia. Jeśli chcecie aby na forum było wiecej ludzi, musicie być bardziej otwarci. Póki co wiele dyskusji wygląda jak wewnętrzne dyskusje członków koła naukowego. Nie jestem z Wrocławia i musze powiedzieć, ze jest to bardzo rażące. Poprostu czasami czuje się jak na czeskim filmie (nie wiem o co, kogo chodzi).

Sorki, że tak na wstępie walnąłem z grubej rury. Forum zapowiada się naprawdę ciekawie i dobrze by było gdyby nie było tylko forum lokalnym.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Max
Administrator

PostWysłany: 16 Gru 2006, 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chasechemui napisał(a):
Jeszcze jedna kwestia. Jeśli chcecie aby na forum było wiecej ludzi, musicie być bardziej otwarci. Póki co wiele dyskusji wygląda jak wewnętrzne dyskusje członków koła naukowego. Nie jestem z Wrocławia i musze powiedzieć, ze jest to bardzo rażące. Poprostu czasami czuje się jak na czeskim filmie (nie wiem o co, kogo chodzi).

Spoko. Ja tez sie staram na to uwazac. Jednoczesnie uwaga do wszystkich - wspominajac kogos prosze zaznaczac ze chodzi o wykladowce z danego instytutu czy piszac o danym instytucie o jaki uniwersytet chodzi. Ale po czesci i Wasza w tym dzialka. Jak bedzie przekroj uzytkownikow z roznych stron kraju to i tematy przestaniemy omawiac w skali mikro Wink
Michał
Moderator

PostWysłany: 16 Gru 2006, 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chasechemui napisał(a):

Sorki, że tak na wstępie walnąłem z grubej rury. Forum zapowiada się naprawdę ciekawie i dobrze by było gdyby nie było tylko forum lokalnym.

Pozdrawiam

Nie masz za co przepraszac Smile. Milo nam, a przynajmniej mi, ze pojawia sie konstruktywna krytyka. Poki co wiekszosc uzytkownikow jest z Wroclawia, ale oczywiscie bardzo bysmy chcieli ugoscic tu jak najwiecej osob z calego kraju.

Co do podzialu 'archeologii klasycznej' na dwa dzialy, trudno mi sie wypowiedziec. Mysle ze przyjdzie na to pora, tak samo jak z podzialem 'epoki kamienia' na paleolit, mezolit, neolit.
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Archeolodzy.org Strona Główna -> Uwagi i propozycje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: