Drodzy Forumowicze,

w tym roku mija 10 lat funkcjonowania forum. Późną wiosną 2005 r. pojawiła się inicjatywa i jej pierwszy, prowizoryczny silnik. Kilka miesięcy później była już nowa domena, serwer, system, grafika, pierwsi użytkowcy, którzy założyli konta i napisali wiadomości. 10 lat to dużo i mało. W skali czasu jaką zwykle operujemy jako archeolodzy to bardzo niewiele. Jeśli jednak uświadomimy sobie, że pierwsze polskie portale internetowe powstały w 1995 roku, można powiedzieć, że połowa tej epoki jest także nasza.

Podsumowując ten okres, bo przecież każda rocznica to czas podsumowań, trzeba zaznaczyć, że zaczynaliśmy jako studenci, w niewielkiej grupie, nieświadomi pojawiających się po drodze trudności, zarówno technicznych, jak i tych życiowych na naszej zawodowej drodze. Obecnie jesteśmy w innym miejscu, z inną wiedzą, umiejętnościami, skupiając uwagę na innej problematyce. Przez ten czas zawsze cieszyły nas wszelkie drobne sukcesy. Forum, wśród archeologów, studentów i sympatyków, dość szybko stało się dynamiczną i rozpoznawalną platformą wymiany informacji. Jako Archeolodzy.org patronowaliśmy kilkunastu mniejszym i większym wydarzeniom wspierając je promocją, miejscem serwerowym czy skromnym banerem na głównej stronie. Forum to jednak przede wszystkim Wy! Serdecznie dziękujemy za wszystkie dyskusje, zarówno te bardzo merytoryczne, zawierające wiele mądrych uwag, praktycznych informacji i odnośników, jak i te emocjonalne w tematach budzących większe kontrowersje.

Przed nami nowy etap. Uznaliśmy, że 10 lat to dobry moment zmianę. Nadchodzi dla nas czas intensywnej pracy nad nową formułą, która zastąpi dotychczasową działalność strony. W najbliższych tygodniach forum zostanie zamknięte, zniknie również dostęp do zawartych treści. Z dużą dozą optymizmu patrzymy w przyszłość, prosimy więc - nie usuwajcie odnośnika do Archeolodzy.org ze swoich zakładek.

Serdecznie dziękujemy za te wspólne 10 lat, życząc Wam pomyślności, spełnienia zawodowego i wielu wspaniałych odkryć. Wierzymy, że to nie koniec naszej wspólnej przygody z archeologią.

Archeolodzy.org

Jezyk niemiecki
Idź do strony 1, 2  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Archeolodzy.org Strona Główna -> Hydepark
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Blady

PostWysłany: 07 Gru 2006, 19:34    Temat postu: Jezyk niemiecki Odpowiedz z cytatem

Co sadzicie o obowiazkowym niemieckim bez mozliwosci wyboru innego jezyka.Czy przeszkadza Evil or Very Mad wam ta sytuacja czy wrecz przeciwnie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Max
Administrator

PostWysłany: 08 Gru 2006, 0:09    Temat postu: Re: Jezyk niemiecki Odpowiedz z cytatem

zaznaczmy ze kwestia dotyczy Wroclawia. przed wojna Niemcy przeprowadzili wiele badan na terenie slaska. Pozostalo wiele opracowan do ktorych, sila rzeczy, musimy sie odwolywac. Takze w tym wypadku wydaje sie to uzasadnione. A poza tym chyba tworcy pomyslu przyjeli zalozenie ze angielski kazdy w mniejszym lub wiekszym stopniu zna, a do niemieckiego trzeba troche przycisnac Confused
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Michał
Moderator

PostWysłany: 08 Gru 2006, 1:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm.. to zes mnie ubiegl w odpowiedzi. Poza tym niemiecki jest moim skromnym zdaniem fajniejszy od angielskiego.. Zreszta ma sie niemiecki pochodzenie Very Happy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Blady

PostWysłany: 08 Gru 2006, 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juz nie powiem kto ma tutaj niemieckie pochodzenie heh
Powrót do góry
Judym
Moderator

PostWysłany: 11 Gru 2006, 0:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

coś w tym Twoim pochodzeniu jest Blady, biorąc pod uwage Twoje wyniki w SA-manie... Ja to głupie posty wypisuję na jutro zadanie z niemieckiego leży...
Cleomayhem

PostWysłany: 11 Gru 2006, 0:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do SA- mana, znam tu pana który idealnie pasuje tu do wizerunku młodego gniewnego hitlerjugend:D. A niemieckiego to mu się uczyć bynajmniej nie chce.
Co do samego niemieckiego to mimo iż nauka tego języka idzie mi już od dobrych paru lat jak krew z nosa to uważam , że jest potrzebny, szczególnie tutaj we Wrocławiu. Przydałoby się przysiąść na jakiś czas i się nauczyć... Innej rady nie ma
Michał
Moderator

PostWysłany: 11 Gru 2006, 0:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W czwartek to dopiero padl mu rekord! Ja za to pocinam w Africa Safari Very Happy
Powrót do góry
woozeq

PostWysłany: 11 Gru 2006, 23:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uczę się niemieckiego 9 już rok(o w mordę, jak ten czas szybko leci) i znam ten język na tyle, by sobie poradzić bezproblemowo w BRD(die BundesRepublik von Deutschland- Republika Federalna Niemiec). Niestety przy pisaniu testu kfalifikującego do odpowiedniej grupy zaawansowania miałem jakieś zaćmini i trafiłem do AII 2stopnia Mad i rok muszę się męczyć z powtórkami. Sama koncepcaj nauki języka niemickiego nie jest zła, jednak oczekiwałem, że będziemy uczyć się języka specjalistycznego, a nie gramatyki z poziomu gimnazjum.
THEN YOU WIN...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
Michał
Moderator

PostWysłany: 12 Gru 2006, 0:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezyk specjalistyczny? Very Happy. Niemieckiego uczymy sie po to, aby bez wiekszych trudnosci czerpac z bogatej archeologicznej literatury poniemieckiej, odnoszacej sie do naszego regionu. Ponadto ucza nas panie z Wydzialu Nauk Jezykow Obcych, wiec skad maja znac specjalistyczna terminologie? Od tego sa slowniki i nauka we wlasnycm zakresie.
Powrót do góry
Xylon

PostWysłany: 17 Gru 2006, 23:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z Niemieckiego każdy Polak Katolik Laughing powinien znac chociaż parę niezbędnych zwrotów jak np. achtung granate! chende hoch itp. Na wypadek gdyby historia znów chciała nam zrobic psikusa Smile . Cholera dlatego nie przepadam za historykami i historią Confused
Ja sam mam problemy z Niemieckim, które wynikają z mojego lenistwa ale pewnie kiedyś przysiądę i co sobie obiecałem poznam język wroga Exclamation [/list]
Powrót do góry
Edek z krainy Kredek

PostWysłany: 20 Gru 2006, 0:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niemiecki --jezyk szatana... majatek wydalem juz te cholerne egzaminy Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad ...walka z germanizacja trwa....jak tak dalej pojdzie to puszcza mnie z torbami Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
FinnMacCool

PostWysłany: 20 Gru 2006, 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie będzie Niemiec pluł Nam w twarz, ni dzieci Nam germanił!!

He he ja się w LO nie dałem zgermanizować a co! Zawsze miałem pały w dzienniku z niemca!! XD
Powrót do góry
kromka

PostWysłany: 11 Sty 2007, 2:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wracajac do poczatku dyskusji, stwierdzam, ze niemiecki, jest nam potrzebny przede wszystkim przy poznawaniu przedwojennej dokumentacji slaska, a czym pisal juz Max. I nie chodzi tutaj o robienie komus na zlosc, ponowna germanizacje, ale w pewnym sensie o nasze dobro i ulatwienie pozniejszej pracy.. wiem, ze brzmi to niewiarygodnie, ale 2 razy w tygoniu staram sie wbic to sobie do glowy i jakos zmusic sie do obecnosci na wspomnianym niemieckim.. poki co mam 7 nieobecnosci i chyba szukuje sie trudniejszy test zaliczeniowy Wink

A poza tym, drodzy Panowie, tak jak francuski dziala na was, tak samo niemiecki dziala na wiekszosc przedstwicielek plci pieknej! Wink
Powrót do góry
Michał
Moderator

PostWysłany: 11 Sty 2007, 2:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oh tak, wlasnie przebijam sie przez archiwalia zebrane w archiwum panstwowym. Dochodze do wniosku ze oprocz niemieckiego przydalyby sie zajecia z czytania pisma gotyckiego.. odrecznego i czasami nabazgrolonego Smile. Zawsze to jakas alternatywa do laciny.
Powrót do góry
AgaWu

PostWysłany: 12 Mar 2007, 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiście że przeszkadza Smile nienawidze niemieckiego Smile ale pan profesor powiedzial ze mozna sobie zmienic na inny Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Archeolodzy.org Strona Główna -> Hydepark Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: